Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Piena paku laivu regate saviļņo Driksas ūdeņus

Jana Bahmane
Akcentējot valsts mēroga aktualitātes un sava kolektīva skaistākos notikumus, izceļot vēsturiskas vērtības un ģimenes spēku, savu izdomu šodien apliecināja 17. «Baltais» piena paku laivu regates dalībnieki, kuru uzbūvētie plosti bija ne vien peldlīdzekļi, bet kāda katram nozīmīga stāsta vēstītāji. Regate šogad pirmo reizi startēja Driksā.

«Šis plosts būvēts par godu mūsu Keitai, kura šodien svin savu devīto dzimšanas dienu. Kur tad vēl tik skaistā dienā atzīmēt svētkus, ja ne uz pašu darināta plosta!» tā draudzeņu komanda «Keitas ballīte». Drosmīgās plostnieces atklāj, ka sievišķīgi graciozais peldlīdzeklis ir kopdarbs – kopīgu ideju un pūļu rezultāts, lai mazā Keita uz tā svinīgi varētu doties apskatīt savu karaļvalsti Jelgavu. Dāmas izcīnīja titulu «Stilīgākā apkalpe».

Ar vērienu šoreiz pārsteidza komanda «Luwo-Vagonka/Rail – Jelgava», kuras piena paku laivas kopgarums bija aptuveni 13 metri. Šī komanda ieguva titulu «Treknākais piena plosts». «Reaģējot uz to, ka pēdējā laikā Latvijā aktuāls temats ir vilcienu iepirkums, mūsu komanda šogad uzkonstruēja savu vilcienu, ko vēlamies nodot Jelgavai. Mēs piedāvājam Jelgavu savienot ar topošo dzelzceļa līniju «Rail Baltica», izveidojot pievadu «Rail Jelgava». Tam pat nevajadzētu sliedes – šis ir mūsdienīgs risinājums ar divu cilvēkspēku jaudu un restorāna vagonu ar pilnu servisu, kas plūst pa upi,» stāsta komandas pārstāvis Aigars. Šī peldlīdzekļa realizācijai draugu kompānija izmantoja aptuveni 12 tūkstošus piena paku – daļa no tām bija saglabājusies no iepriekšējiem gadiem.

«Sudrabkāzas» – ar šādu komandas nosaukumu šogad startēja deju kolektīvs «Laipa», kas vēl pirms regates starta aicināja ikvienu interesentu paviesoties uz pašu būvētā plosta. «Šogad «Laipa» nosvinēja savu 25. jubileju, un tās ir sudrabkāzas, tāpēc par piena paku laivas vizuālo noformējumu mēs bijām vienisprātis. Tā tapa šis plosts ar kāzu ceremonijas norises vietu, arku, un šodien aicinām cilvēkus uz tā atjaunināt savus solījumus, kas doti agrāk, vai izmēģināt, kā tas ir pāriem, kuri vēl tikai cenšas saņemties laulībām. Pie mums viss notiek kā nākas – ar mūziku, lieciniekiem, laulību apliecībām. Ļaujam cilvēkiem baudīt!» stāsta komandas pārstāve Ilva Koškina. Viņa papildina: mūsdienās cilvēki it visā meklē inovatīvas idejas – arī laulību norisei jābūt īpašai. «Domājam, ka uz piena pakām vēl neviens nav laulājies. Šī ir vieta, kur arī mēs būtu ar mieru salaulāties,» tā «Laipas» dalībniece. Šī bija regates atraktīvākā komanda.

Bet komanda «Kontrabandisti» uzkonstruēja vēsturisku tvaikoni un izcīnīja titulu «Inovatīvākā laiva». «Mūsu komandā ir vēstures cienītāji, tādēļ mēs jau otro gadu būvējam vēsturiskus peldlīdzekļus – pagājušogad tapa pirmā Latvijas zemūdene «Ronis»,» stāsta komanda. Šāgada iecere tapa aptuveni trīs nedēļu gaitā, un, kā atklāj idejas autori, pēdējā nedēļa bija īpaši intensīva.

Pasākumu organizēja pašvaldības iestāde «Kultūra» sadarbībā ar AS «Tukuma piens».

 

REZULTĀTI

«Oriģinālākā laiva» – «Atgriešanās ar piena vilcienu» (Latvijas Nedzirdīgo savienības Jelgavas grupa)
«Visatraktīvākā komanda» – «Sudrabkāzas» (VPDK «Laipa»)
«Inovatīvākā laiva» – «Kontrabandisti» (draugu grupa)
«Treknākais piena plosts» – «Luwo-Vagonka/Rail – Jelgava» (SIA «Luwo»)
«Pilnīgs sviests!» – «Labākais» (biedrība «Boksa-kikboksa sporta klubs «Labākais»»)
«Ātrākā laiva» – «Auto Union Group» (biedrība «Auto Union Group»)
«Stilīgākā apkalpe» – «Keitas ballīte» (draugu apvienība
Žūrijas simpātijas balva – «Bibliolaiva 4» (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
AS «Tukuma piens «Baltais»» simpātijas balva – «Nakts piens» (SIA «Nakts mēbeles»)
SIA «Kanclers» simpātijas balva – «Kontrabandisti» (draugu grupa)
«Sportland» simpātijas balva – «PIRMklasnieki» (SIA «Kanclers»)

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja ??? attēls

"Žūrijas simpātijas balva" - ... kaut kā... :(((

Pievienot komentāru

Saistītie raksti