Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Piektdien Jelgavu apmeklēs Veselības ekspresis

www.jelgavasvestnesis.lv
Piektdien, 6. decembrī, maršrutā Rīga–Jelgava–Rīga kursēs Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un AS «Pasažieru vilciens» nodrošinātais RSU Veselības ekspresis. Šajā reisā, kas Rīgas Centrālo staciju atstās pulksten 11.01 un atpakaļ no Jelgavas uz Rīgu startēs pulksten 12.11, pasažieri tiks iesaistīti vīriešu veselībai veltītā kampaņā «Spēks ir saknēs». Šajā reisā RSU studenti uzrunās pasažierus un veiks eksprestestu, kurā iekļauti būtiski jautājumi, kas par savu veselību būtu jāzina ikvienam.

Novembrī visā pasaulē tiek aktualizētas vīriešu veselības problēmas, bet Latvijas Urologu asociācija šogad ar kampaņu «Spēks ir saknēs», kas joprojām turpinās, vēlas uzsvērt, ka vīrieša atbildība par savu veselību nebeidzas līdz ar novembra aktivitātēm. «Mēs, urologi, esam tie, kas uzņēmušies atbildību publiskajā telpā runāt par vīriešu atbildību pret veselību. Joprojām strādā postpadomju mantojums – aiz muguras ir daudzi gadi, kad jelkāda vīrieša iniciatīva tika grauta, tāpēc sabiedrībā dziļi ieskaņojies uzskats, ka sieviete ir atbildīga par vīrieša veselību. Šī pārliecība mums jācenšas mainīt. Turklāt vēlamies uzsvērt: ja ar vīrieti kaut kas atgadās, tas ietekmē daudzus – viņa ģimeni, draugus, kolēģus. Latvijā vīriešu dzīves ilgums ir palielinājies, bet tik un tā tas ir par 10 gadiem īsāks nekā sieviešu dzīves ilgums. Vīrieši mirst no sirds un asinsvadu slimībām, kļūst vāji, slimojot ar hroniskām slimībām, kas sākuma stadijā ir novēršamas. Jau daudzus gadus runājam par to, ka pēc 50 gadu vecuma analīzes jāveic katru gadu, bet joprojām to dara aptuveni katrs ceturtais. Tajā pašā laikā gadā atklājam vairāk nekā 1000 jaunus prostatas vēža gadījumus. Mums ir vajadzīgi vīrieši ar stiprām saknēm, ar labu seksuālo un reproduktīvo veselību,» atzīst Latvijas Urologu asociācijas prezidents Pēteris Vaganovs. Veselības ekspresī būs iespējams uzzināt, kas ir PSA analīzes, kāds ir normāls asinsspiediens un citas pamata lietas par veselību.

Akcija «RSU Veselības ekspresis» notiek jau kopš 2013. gada ar mērķi studentu uzkrātās zināšanas nodot tālāk sabiedrībā, popularizējot veselīgu dzīvesveidu un rūpes par savu un līdzcilvēku veselību. RSU Veselības ekspresis ir kursējis uz dažādām Latvijas vietām – Rēzekni, Tukumu, Jelgavu, Sloku, Aizkraukli, Siguldu, Cēsīm un Skulti. Akcijas darbības laikā vairāk nekā 100 RSU studentu 1824 kilometru garumā teju 3000 pasažieriem veikuši gan vienkāršas veselības pārbaudes, gan arī ikreiz  informējuši par kādu īpašu, aktuālu tēmu – sirds un asinsvadu veselību, diabētu, ādas veselību un sauļošanās riskiem, plaušu veselību un veselīgu uzturu.

Foto: Rīgas Stradiņa universitāte

Viedokļi

Pievienot komentāru