Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Pieķer nelegālus nēģu zvejotājus

Ilze Knusle-Jankevica
Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas ekipāža, naktī no pirmdienas uz otrdienu patrulējot pilsētā, pie Svētes pieķēra malu zvejniekus – viņi bija noķēruši desmit nēģus. Šis ir jau trešais nelegālais nēģu zvejas gadījums, kas šogad fiksēts Jelgavā.

Īsi pirms pusnakts Pašvaldības policijas ekipāžas uzmanību Bāra ceļā pie Svētes tilta piesaistīja automašīna, kas, tuvojoties policijas automašīnai, sāka braukt bez ieslēgtiem gaismas lukturiem. «Inspektori automašīnu apturēja – tajā sēdēja satraukta sieviete, kura paskaidroja, ka apstājusies ceļmalā, lai paraudātu. No ārpuses apskatot automašīnu, inspektori bagāžas nodalījumā pamanīja zvejas rīkus un aizdomīgu baltu maisu. Tajā bija desmit dzīvi nēģi,» stāsta Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce. Sieviete atzinās, ka nēģus noķēra viņas vīrs un paziņa, bet policistiem, apsekojot upes krastu, noslēpušos krūmos izdevās sastapt tikai paziņu. Tālākai apstākļu noskaidrošanai tika piesaistīta Valsts policija. Policijas materiālos figurē viena aizturētā persona – 1970. gadā dzimis vīrietis.

Šobrīd lietas materiāli izvērtēšanai ir nodoti Jelgavas reģionālajai Vides pārvaldei, kas arī lems par piemērojamā soda apmēru. Vides pārvaldes Kontroles daļas vadītāja Evita Beitlere skaidro, ka gadījumos, ja zivis iet bojā, vainīgajiem jāatmaksā valstij zaudējumi par nodarījumu videi. Šajā gadījumā zaudējumi ir 400 eiro – 40 eiro par katru nēģi. Savukārt par nelegālu zvejošanu iestājas administratīvā atbildība. «Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par šādu pārkāpumu var tikt izteikts brīdinājums vai piemērots naudas sods no 15 līdz 350 eiro,» norāda E.Beitlere, papildinot, ka, izskatot lietas materiālus, vēl tiks vērtēts, vai nodarījums veikts grupā un kurām personām tiks piemērots sods.

Šis ir šogad trešais Jelgavā konstatētais nelegālais nēģu zvejošanas gadījums. Iepriekšējās divas reizes nelegālās zvejniecības faktu konstatēja Jelgavas reģionālās Vides pārvaldes inspektori – abos gadījumos zivis tika atlaistas atpakaļ, bet iesaistītajām personām iestājās administratīvā atbildība.

Foto: Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru