Meklēšanas forma

Apmācies 5 °C Mērens vējš, 5.5 m/s no R
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Pasta salā uzsāk estrādes jumta konstrukciju montāžu

Anastasija Miteniece
Šorīt Pasta salas daļa tika slēgta apmeklētājiem – tur notiek koka konstrukciju montāžas darbi brīvdabas estrādes jumtam, kuri turpināsies arī jaunnedēļ. Kopumā paredzēts piegādāt un samontēt desmit lokveida liekti līmēta koka balstus, kuru izmēri ir no 13 līdz 23 metriem.

«Šobrīd objektā tiek piegādāti nestandarta gabarītu koka balsti un tos nepieciešams samontēt. Kopumā tie būs desmit posmi, kas veidos gredzenveida formu. Darba gaitā paredzēts izveidot vienu gredzena pusloku, vēlāk otru un visbeidzot tos savienot. Katrs konstrukcijas balsts ir izstrādāts pēc unikāla izmēra, proti, to garums ir no 13 līdz 23 metriem,» stāsta darbu izpildītāja SIA «Igate Būve» būvdarbu vadītājs Oskars Galveits.

«Koka balsti tuvākā mēneša laikā tiks piegādāti pa daļām. Šodien saņemam garos posmus, kas ir 22 metrus gari, tādēļ, lai šo nestandarta gabarītu konstrukciju piegādes un montāžas laikā nebūtu apdraudēta apkārtējo drošība, Pasta salas daļu nācās īslaicīgi slēgt,» skaidro būvdarbu vadītājs. Viņš norāda, ka piegāde notiks arī tuvāko nedēļu laikā.

Savukārt nākamais lielākais izaicinājums, kas būvdarbu plānā ir paredzēts pēc aptuveni mēneša, būs jumta siju piegāde un uzstādīšana. Proti, pāri gredzenveida konstrukcijai centrā lielākā sija būs ar 60 metru laidumu. «Arī šiem nestandarta izmēriem noteikti tiks piesaistīts arī attiecīgi nestandarta celtnis ar augstu celtspēju, bet papildinspēkam vēl viens vai divi mazākas celtspējas celtņi,» tā viņš.

Jāpiebilst, ka darbi pie brīvdabas estrādes jumta turpināsies arī jaunnedēļ. Būvnieki norāda, ka 3. septembrī, kas ir pirmā skolas diena, darbi netiks veikti, bet tie tiks atsākti nedēļas otrā pusē – 5. vai 6. septembrī.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka projektā plānots veikt brīvdabas estrādes jumta pārseguma izbūvi, lai pārsegtu esošo brīvdabas estrādi un nodrošinātu skatītāju vietas zem jumta. Par iepirkuma uzvarētāju atzīts un līguma slēgšanas tiesības piešķirtas pretendentam – piegādātāju apvienībai «IBK» (SIA «Kvadrum un «Igate Būve»).

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti