Meklēšanas forma

Apmācies -12 °C Vēja vēsma, 1 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi

Ritma Gaidamoviča, Jana Bahmane
Valsts svētku ieskaņā Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa svinīgajā pieņemšanā kultūras namā pasniegti astoņi Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi – trīs Goda zīmes un pieci Goda raksti, godinot cilvēkus, kas ar savām idejām un darbu veicinājuši Jelgavas izaugsmi. «Mēs katrs piedzimstam un dzīvojam ar savu Latvijas izjūtu, un novembris latviešu tautai ir laiks, kas domājam par savām izjūtām saistībā ar valsti. Gudra ir tā valsts, kas savu pieredzi un vēsturi prot likt izaugsmes pamatos,» uzrunājot apbalvojumu saņēmējus un citus klātesošos, sacīja A.Rāviņš.

«Esam stabili sava ceļa gājēji Latvijā»

Juris Griķis, SIA «Marks M» īpašnieks:

Goda zīme par ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā Jelgavas pilsētā

«Cilvēki acīmredzot novērtē to, ko Jelgavā daru – ražoju matračus un mēbeles, nodrošinot darbavietas. Ar dažādiem nosaukumiem, taču uzņēmums veiksmīgi darbojas jau no 1988. gada. Jā, bija laiks, kad pie mums strādāja 250 cilvēki, taču šobrīd ekonomiskā situācija ir tāda, kāda ir, un darbu varam nodrošināt tikai apmēram 50. Uzskatu, ka esam stabili sava ceļa gājēji Latvijā un arī ārpus tās, jo «Nakts mēbeles» pazīst arī pasaulē. Septembrī uzņēmumā bija nelielas svinības – izgatavojām 50 000. «Nakts mēbeļu» matraci. Mūsu matrači un gultas ir arī daudzu jelgavnieku mājās, un par to liels prieks. Ir gandarījums, ja, pilsētā satiekot cilvēku, viņš saka: «Tu tās labās mēbeles izgatavo?!» Mazliet kurioza gan šķiet jelgavnieku pārliecība, ka savā pilsētā pirkt matraci un gultu nav prestiži, tas noteikti jādara Rīgā. Un tad viņi aizbrauc uz galvaspilsētu, izvēlas mūsu matraci un gultu, bet vakarā tos piegādā tepat no Jelgavas ražotnes. Manuprāt, Jelgavā ir labvēlīga vide uzņēmējdarbībai, arī pilsētas vadība ir atbalstoša un pretimnākoša, tāpēc mūsu uzdevums ir strādāt un attīstīties. Cepuri nost, kā pilsēta pēdējos gados uzplaukusi! Un īpaši atzinīgi vērtēju izbūvētos veloceliņus, pa kuriem pašam patīk braukt.»

 

«Priecājos, ka ir jaunieši, kuri sporto»

Aleksandrs Knohs, boksa treneris:

Goda zīme par ieguldījumu sporta attīstībā Jelgavā, jaunatnes iesaistīšanu sportošanā  un pilsētas vārda popularizēšanu

«Mani sportisti regulāri piedalās starptautiskās sacensībās, mājās pārvedot ne vienu vien medaļu un kausu, tādējādi Jelgavas vārdam ļaujot izskanēt gandrīz visā Eiropā. Mūs jau pazīst, un ar jelgavniekiem rēķinās. Protams, šādi sasniegumi nav iespējami bez darba un arī pilsētas vadības atbalsta, ko ļoti novērtējam. Jelgava šobrīd var lepoties ar vienu no labākajām boksa zālēm Latvijā, kas labvēlīgi ietekmē arī sasniegumus boksā. Es tiešām priecājos, ka man ir jaunieši, kuri savu brīvo laiku velta sportam, trenējas. Bokss nav viegls sporta veids, jo sportistam ar sevi vispirms jāstrādā psiholoģiski un tikai tad fiziski. Par audzēkņu trūkumu sūdzēties nevaru, un par papildu reklāmu šogad parūpējās Latvijas bokseris Mairis Briedis, kļūstot par pasaules čempionu, – šis panākums papildināja arī Jelgavas bokseru rindas. Šobrīd trenēju ap 40 bērnu un jauniešu vecumā no deviņiem līdz 18 gadiem, un deviņi no viņiem šogad izcīnījuši Latvijas čempiona titulu savā svara kategorijā. Tieši šādos brīžos man ir vislielākais lepnums un gandarījums, jo ieguldītais darbs ir nesis rezultātu. Man patīk tas, ko daru!»

 

«Esmu veidojis scenogrāfiju gandrīz 100 izrādēm»

Edvīns Kalnenieks, mākslinieks dekorators:

Goda zīme par mūža ieguldījumu Jelgavas pilsētas kultūrvides veidošanā

«Šķiet, ka šogad jau mazliet par daudz apbalvojumu būšu saņēmis – nesen ieguvu pirmo Ģederta Eliasa balvu, atjaunoto Spertāla balvu un tagad vēl Jelgavas Goda zīmi! Bet, ja dod, ir pateicīgi jāpieņem. Ne jau par velti tās dala – acīmredzot esmu paveicis ko nozīmīgu Jelgavai. Domāju, ka tas nav gleznošanas nopelns – to vairāk daru sev, tā ir mana sirdslieta. Pieļauju, ka mans lielākais devums Jelgavai un pilsētniekiem ir ilgo gadu darbs kopā ar režisori Lūciju Ņefedovu Ādolfa Alunāna teātrī, kur esmu veidojis ļoti daudzas scenogrāfijas. Tiesa, jau kādu laiku to vairs nedaru – esmu tikai pilna laika profesors Latvijas Mākslas akadēmijā, taču scenogrāfiju veidošana man ļoti patika, tā deva lielu gandarījumu. Teātrī Jelgavā par scenogrāfu sāku strādāt tūlīt pēc studijām – 1965. gadā, un, būdams liepājnieks, iemīlēju šo pilsētu kā savu. Šo gadu laikā scenogrāfiju esmu veidojis gandrīz 100 izrādēm, un tas ir diezgan ievērojams skaits. Paldies, ka man bija šī lieliskā iespēja sevi radoši pierādīt Jelgavas teātrī! Daudzi cilvēki man jautā, vai esmu uz Rīgu pārcēlies, jo tikai akadēmijā strādāju. Nē, to es nevarētu, jo Jelgava ir manas mājas.»

 

«Ir labi strādāt Jelgavā!»

Nikolajs Belousovs, ārsts ķirurgs:

Goda raksts par mūža ieguldījumu Jelgavas pilsētas iedzīvotāju veselības aprūpē un aizsardzībā

«Ziņa, ka man piešķirts pilsētas augstākais apbalvojums, bija liels pārsteigums, jo nekad neesmu centies izrādīties, lai mani pamanītu. Es tikai ar lielu atbildību daru darbu, kas man patīk, tā palīdzot cilvēkiem. Visu savu darba mūžu esmu nostrādājis Jelgavā. Lai gan dzimis rīdzinieks, 1968. gadā kopā ar sievu – jelgavnieci, arī ārsti – pārcēlāmies uz Jelgavu, un pēc studiju beigšanas 1971. gadā sāku strādāt Jelgavas slimnīcā. Pirmos vairāk nekā 20 gadus strādāju par anesteziologu reanimatologu, un tikai tad, kad uzsāku darbu Jelgavas poliklīnikā, man bija iespēja dabūt ķirurga vietu, un par ķirurgu ar lielu prieku strādāju joprojām. Man ļoti patīk sava profesija, un ir gandarījums ikreiz, kad kādam pacientam kļūst labāk, ir izdevies palīdzēt un cilvēks no mana kabineta aiziet apmierināts. Tādu pacientu ir daudz. Nenoliegšu, par mani ir bijusi arī pa kādai sūdzībai, taču vienmēr esmu teicis, ka neesmu eņģelis, bet tikai cilvēks. Skaidrs, ka viens nav cīnītājs, tāpēc paldies manai atbalstošajai ģimenei, kolosālajiem kolēģiem, medmāsiņām, virsmāsai un poliklīnikas vadībai. Ir labi strādāt Jelgavā!»

 

«Par to jāpateicas «Koru kariem»»

Žoržs Siksna, mūziķis un vokālais pedagogs:

Goda raksts par ieguldījumu Jelgavas pilsētas kultūras dzīves veidošanā, aktīvu darbu ar jauniešiem un pilsētas vārda popularizēšanu

«Mana ciešā draudzība ar Jelgavu sākās šova «Koru kari 2» laikā, kad ar jelgavnieku Ingu Leilandu izveidojām un vadījām Jelgavas Tirkīzzilo kori. Jā, mēs šovā neuzvarējām, palikām otrie, taču varbūt tā pat ir labāk. Visi iesaistītie bijām uz viena viļņa un laimīgas sagadīšanās pēc nolēmām iesākto turpināt, izveidojot Tirkīza kora ansambli. Kopā ar Ingu Leilandu to vadām jau gandrīz desmit gadu! Manuprāt, tas arī ir mans nozīmīgākais devums Jelgavai un pilsētas kultūras dzīvei. Šobrīd vairākas reizes nedēļā mēroju ceļu no Rīgas uz Jelgavu un atpakaļ. Protams, varētu jau strādāt tikai galvaspilsētā, taču Jelgava mani piesaista ar enerģiskajiem cilvēkiem. Jelgavnieki ir atvērtāki, viņos var just Zemgales sīkstumu un darba sparu. Ir patīkami strādāt ar tādiem jauniešiem un kolēģiem, kas dod papildu enerģijas lādiņu un neļauj iesīkstēt. Ar patiesu prieku noskatos, kā Jelgava attīstās. Kultūras dzīve šeit ir ļoti aktīva un augstā līmenī – to pierāda kultūras nama noslogojums. Jelgava var lepoties ar daudziem spēcīgiem pašdarbības kolektīviem, ar savas jomas kultūras profesionāļiem, kuri nepārtraukti strādā un priecē ar jauniem projektiem. Viss notiek, un tas ir lieliski! Jāatzīst, ka ar Jelgavu mani saista vēl kas – Jelgavas kultūras namā bija mana pirmā darbavieta, proti, 1976. gadā šeit sāku strādāt orķestra birojā par orķestru koordinatoru. Un tāpēc man bija prieks atgriezties un strādāt šajā pilsētā.»

 

«Droši varu apgalvot, ka biju klāt it visā»

Meta Reine, inženiere:

Goda raksts par mūža ieguldījumu Jelgavas pilsētas siltumapgādes sistēmas izveidošanā un attīstīšanā

«Gandrīz četrdesmit gadu esmu nostrādājusi pilsētas siltumapgādes uzņēmumā, piedalījusies pilsētas siltumapgādes sistēmas izveidošanā, strādājusi pie jauno tehnoloģiju ieviešanas un attīstīšanas šajā nozarē. Mana pēdējā darba vieta bija «Fotum Jelgava», no kuras pelnītā atpūtā devos pirms dažiem gadiem. Taču, lai gan esmu pensijā, vēl pērnvasar mani uzaicināja sniegt padomu un palīdzēt siltumapgādes tarifu aprēķināšanā. Paldies bijušajiem kolēģiem, kuri mani izvirzīja apbalvojumam, uzskatot, ka mans darbs Jelgavai ir bijis nozīmīgs un noderīgs. Jāatzīst, ka tam esmu veltījusi visu savu mūžu, un droši varu apgalvot, ka biju klāt it visā – gan uzņēmuma attīstības plānošanā, gan siltumapgādes sistēmas projektu ieviešanā pilsētā, veicot aprēķinus, formējot dokumentus, pārraugot būvniecības procesu. Mans savs darbs arī ļoti patika, jo tas bija dinamisks un nekad neiestājās rutīna. Mani priecē, ka arī pilsēta nestāv uz vietas, bet nepārtraukti mainās.»

 

«Iemācīt uzņēmēja domāšanu»

Ņikita Kazakevičs, Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs:

Goda raksts par ieguldījumu Jelgavas pilsētas izaugsmē, izglītības kvalitātes paaugstināšanā un jaunatnes izglītošanā

«Apbalvojums ir patīkams uzsitiens pa plecu par jau paveikto un reizē arī avanss, jo plāni ir lieli. Esmu dzimis Daugavpilī, studējis Dānijā, strādājis Zviedrijā un tikai pirms gada, kad sāku vadīt Jelgavas Biznesa inkubatoru, kļuvu par jelgavnieku. Jelgavā esmu ienācis ar jaunu redzējumu un enerģiju.Šeit ir visi priekšnosacījumi, lai kopā ar pašvaldību, uzņēmējiem, izglītības iestādēm es varētu realizēt savas idejas. Šobrīd jau esam sākuši ciešu sadarbību ar skolām, lai jauniešiem mācītu uzņēmēju domāšanu, palīdzētu izvēlēties virzienu uzņēmējdarbībā un ieinteresētu radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību, akcentu liekot uz tehnoloģijām. Es ticu, ka mums izdosies, jo cilvēki Jelgavā ir atvērti, darboties griboši, idejām bagāti un motivēti. Jelgava visās nozarēs, tostarp uzņēmējdarbībā un izglītībā, ir tendēta uz izaugsmi, attīstību, un šķiet, ka arī jelgavnieki uz to ir ieprogrammēti.»

 

«No mūsu darbiniekiem lielākā daļa ir jelgavnieki»

Jevgeņijs Smertjevs, SIA «Dinex Latvia» finanšu direktors:

Goda raksts SIA «Dinex Latvia» par ieguldījumu Jelgavas pilsētas izaugsmē, izglītības kvalitātes paaugstināšanā un jaunatnes karjeras izglītībā

«Šo balvu ir pelnījuši mūsu uzņēmuma speciālisti, kuri sevi apliecinājuši kā profesionāļi un ar savām zināšanām un prasmēm dalās ar jaunajiem. 2013. gadā uzsākām sadarbību ar Jelgavas Amatu vidusskolu, reālā darba vidē skolojot jaunos CNC darbagaldu iesta­tītājus. Šobrīd uzņēmumā profesionālo apmācību esam nodrošinājuši jau 90 jauniešiem. Atbalstot jauniešus profesionālās izglītības iegūšanā, mēs sekmējam izglītības, uzņēmējdarbības izaugsmi un attīstību. Pērn mūsu uzņēmums iekļuva Latvijas labāko prakses devēju Top 10, kas apliecina, ka SIA «Dinex Latvia» ir atvērta jauniešiem. Savā ilgtermiņa attīstības plānā redzam nepieciešamību pēc profesionāļiem, un, mūsuprāt, kopīgs darbs ar izglītības iestādēm ir iespēja izskolot sev jaunus speciālistus, tāpēc tas jāturpina. SIA «Dinex Latvia» šobrīd strādā 350 darbinieku, lielākā daļa no viņiem ir jelgavnieki. Manuprāt, nozīmīgs ir arī viņu devums pilsētas attīstībai, jo ikviens Jelgavā deklarētais iedzīvotājs kā nodokļu maksātājs piedalās pašvaldības budžeta veidošanā, līdz ar to nodrošina, lai Jelgavā tiktu atjaunotas ielas un ietves, remontētas mācību iestādes, lai pilsētā varētu attīstīties uzņēmējdarbība. Esam priecīgi par to, ka pašvaldība šovasar uzsāka Rubeņu ceļa rekonstrukciju, kas ļaus efektīvāk attīstīt mūsu uzņēmējdarbību, jo sakārtota infrastruktūra ir viens no priekšnoteikumiem.»

Foto: Ivars Veiliņš un Santis Zībergs

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti