Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Pārgājienā meklēs skaistos skatus un stiprās ģimenes Vilces pusē

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) nākamsestdien, 21. aprīlī, pulksten 10.30 aicina piedalīties pārgājienu cikla «Tavas saknes tavā zemē» trešajā pārgājienā. 17 kilometrus garais pārgājienā šoreiz vedīs uz Jelgavas novada Vilces pagastu, kur pārgājiena dalībnieki apmeklēs Berķenes muižu, «Piparmētru namiņu» un pa ceļam varēs vērot dabas mošanos Jelgavas novadā.

Vienas dienas pārgājiens JRTC gides Inas Jurģes vadībā vedīs pa maršrutu Vilce–Mūrmuiža–Ziedkalne. Veicot 17 kilometrus kājām, dalībnieki apskatīs Vilces dabas parku, Vilces upi, Lielmātes avotiņu, Rukūzes un Svētes upju līkločus, Velna gravu, Barona taku, Mūrmuižas dzirnavezeru un citus objektus.

Pārgājienu cikla mērķis ir iepazīstināt ar stiprām ģimenēm, kas uztur vēsturiskus objektus un attīsta uzņēmējdarbību tūrisma jomā Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados. Šī pārgājiena pieturas punkti būs «Terēnu» sēta, kurā saimnieko viena no šova «Īstās latvju saimnieces» dalībniecēm Lolita Duge, un viņas «Piparmētru namiņā» pārgājiena dalībnieki varēs baudīt tēju un degustēt piparmētru produktus. Tālāk pārgājiena dalībnieki dosies uz Berķenes muižu, kas 2017. gadā tika atzīta par viesmīlīgāko muižu Latvijā. Berķenē saimnieko Ilze un Aldis Melgalvji, kuri stāstīs par Berķenes muižas vēsturi, izrādīs telpas un cienās ar īpašo muižas zupu.

Plānotais pārgājiena ilgums – aptuveni 7 stundas. Pulcēšanās: Jelgavas autoostā pulksten 10.30, izbraukšana uz Vilci ar satiksmes autobusu Jelgava–Eleja–Tērvete–Jelgava pulksten 10.35 (autobusa biļetes cena ir 1,90 eiro). Pārgājiena sākums: pie Vilces muižas pulksten 11.40. Atgriešanās Jelgavā ar satiksmes autobusu Jelgava–Eleja–Tērvete–Jelgava no Ziedkalnes pieturas pulksten 18.49 ar ierašanos Jelgavā pulksten 19.53 (biļetes cena ir 2,05 eiro).

Lai dotos pārgājienā, nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs un apavi. Līdzi jāņem uzkodas un dzeramais ūdens vai karstais dzēriens termosā.

Dalība pārgājienā ir bez maksas, bet par degustāciju «Piparmētru namiņā» un Berķenes muižā jāmaksā 7 eiro no personas. Tiem, kuri līdz Vilces muižai dosies ar sabiedrisko transportu, autobusa biļete abos virzienos izmaksās 3,95 eiro.

Pārgājienam lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv.

Foto: no JRTC arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru