Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Paraksta līgumu par Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju

Ģirts Pommers
Šodien Valsts ģimnāzijas aktu zālē Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un būvsabiedrības «ReRe būve 1» valdes priekšsēdētājs Valdis Koks parakstīja ģimnāzijas ēkas rekonstrukcijas līgumu.

«Ir pienācis vēsturiskās taisnības un atjaunošanas brīdis – vakar mēs pie Valsts prezidenta saņēmām pilsētas lielā ģerboņa, kas ir viens no Jelgavas vienojošajiem simboliem, apstiprinājumu. Arī šī ēka ir viens no Jelgavas vēsturiskajiem objektiem, kuru pēc ilgiem birokrātiskiem procesiem beidzot varēsim sākt atjaunot. Mūsu pilsēta jau vēsturiski ir bijusi kultūras, zinātnes un ekonomiskās izaugsmes centrs, tādēļ mūsu visu uzdevums ir šo statusu saglabāt. Skola nav tikai ēka, un svarīgi, lai skolēni, šeit atgriežoties, redzētu kvalitatīvi padarītu darbu,» veiksmi būvniekiem vēlēja A.Rāviņš.

Līguma parakstīšanas pasākums sākās ar Valsts ģimnāzijas direktores Ineses Bandenieces uzrunu un videoekskursiju pa skolas telpām. «Man prieks, ka šī diena ir pienākusi, jo par to mēs esam ilgi sapņojuši un to gaidījuši. Ļoti ceru, ka, atgriežoties skolā, tā būs gaiša un motivēs bērnus mācībām un izaugsmei,» tā direktore.

Savukārt būvsabiedrības «ReRe būve 1» valdes priekšsēdētājs V.Koks atzīmēja, ka būvniekiem ir pieredze līdzīgos objektos, jo šobrīd Rīgā tiek rekonstruēta Franču liceja ēka, bet iepriekš uzņēmums darbojies gan Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, gan Nacionālās bibliotēkas būvniecībā. «Šodien ir tā diena, kad mēs saņemsim šīs vēsturiskās ēkas atslēgas, un drīzumā sāksim rekonstrukcijas darbus. Mēs apvienosim spēkus, lai visus darbus izdarītu noteiktajā termiņā.»

Viņš arī informēja, ka rekonstrukcijas darbi varētu sākties ap 15. maiju, kad būs saņemta būvatļauja. Kā pirmie tiks veikti demontāžas darbi, saglabājot kultūrvēsturiskās vērtības, un tad uzsāks būvniecību. Darbu termiņš – 20 mēneši.

Tāpat vasarā tiks organizēts pasākums, kura mērķis būs iepazīstināt sabiedrību ar darbu gaitu, jo būvnieks uzskata, ka šādu vēsturiski nozīmīgu būvju rekonstrukcija pilsētā ir nozīmīgs process.

Jāatgādina, ka Valsts ģimnāzijas pārbūve tiks veikta par 8 242 868 eiro.

Foto: Austris Auziņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja mamma attēls

Lūdzu, noskaidrojiet, kad reāli bērni varēs atgriezties skolā (ja visi darbi ritēs pēc plāna) 2019. sākumā vai tikai 2019. gada septembrī? Ļoti svarīgi tas būs 12. klasei, kura vēlētos vismaz izskaņā atgriezties savā vecajā-jaunajā skolā. Jau iepriekš paldies!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti