Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Paplašina personu loku, kas nākamgad varēs saņemt NĪN atvieglojumus

Ilze Knusle
22. novembrī Jelgavas dome veica izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos par atvieglojumu piešķiršanu nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem. Noteikumi paredz, ka no 2019. gada 1. janvāra tiks paplašināts personu loks, kas varēs pretendēt uz NĪN atvieglojumiem.

Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs uzsver, ka arī 2019. gadā uz NĪN atvieglojumiem varēs pretendēt līdzšinējie atvieglojumu saņēmēji, bet vienlaikus to loks tiks paplašināts. Viņš skaidro, ka līdz šim saistošie noteikumi paredzēja NĪN atvieglojumus personām ar I un II grupas invaliditāti, bet no nākamā gada uz tiem varēs pretendēt arī nestrādājošas personas ar III grupas invaliditāti. Šajā gadījumā gan jābūt izpildītai virknei citu nosacījumu, kas tiks ņemti vērā, piešķirot atvieglojumu: personai nav 1. šķiras likumisko mantinieku (bērnu, mazbērnu); NĪN gadā par īpašumu pārsniedz 35 eiro; īpašums ir vienīgais, un tas ir reģistrēts zemesgrāmatā, turklāt persona tajā ir deklarējusi savu dzīvesvietu (īpašumā nav deklarētas citas personas); īpašumā esošā zeme nepārsniedz 1500 kvadrātmetru platību; personas ienākumi mēnesī nepārsniedz valstī noteikto minimālo algu; īpašums netiek izmantots saimnieciskās darbības veikšanai. Šīs personas var pretendēt uz NĪN atvieglojumu 70 procentu apmērā.

Tāpat no nākamā gada uz atvieglojumu 90 procentu apmērā no aprēķinātā NĪN varēs pretendēt persona, kurai dzīvesvieta ir deklarēta kopā ar bērnu ar invaliditāti vai nestrādājošu personu, kam ir I vai II grupas invaliditāte kopš bērnības. Atvieglojumu piemēros arī gadījumā, ja nekustamā īpašuma īpašnieks būs bērns invalīds vai nestrādājoša persona ar I vai II grupas invaliditāti kopš bērnības.

Lai mudinātu sakārtot īpašumu jautājumus un nodot ekspluatācijā jaunbūves, atvieglojumu 50 procentu apmērā varēs saņemt arī persona par dzīvojamo māju, kas iepriekšējā gadā nodota ekspluatācijā. Tātad, ja Jelgavā ir uzbūvēta māja, kas šogad nodota ekspluatācijā, tās īpašnieks nākamgad var saņemt NĪN atvieglojumu. Līdz šim saistošie noteikumi šai kategorijai atvieglojumus neparedzēja.

No nākamā gadā gaidāmas arī izmaiņas NĪN par mājokļiem, kuros nākamā gada sākumā nebūs deklarēta neviena persona. «Īpašumiem, kuros 2019. gada 1. janvārī nebūs deklarēta neviena persona, arī nākamgad tiks piemērota paaugstināta NĪN likme – 1,5 procenti no īpašuma kadastrālās vērtības. Ja līdz nākamā gada 1. novembrim īpašumā būs deklarēta vismaz viena persona, īpašnieks varēs pretendēt uz NĪN atvieglojumu 50 procentu apmērā,» skaidro I.Bušs. Šogad atvieglojuma apmērs bija atkarīgs no tā, vai persona tika deklarēta mājoklī pirmajā vai otrajā pusgadā, bet nākamgad atvieglojuma apmērs visos gadījumos būs 50 procenti.

Lai saņemtu NĪN atvieglojumus, nodokļa maksātājam jāvēršas pašvaldībā ar iesniegumu. Tas jāiesniedz Jelgavas domes administrācijas Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, jānosūta pa pastu vai elektroniskā veidā, parakstītu ar elektronisko parakstu. Jautājumus par NĪN var precizēt pašvaldības Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 107. un 108. kabinetā vai pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596, 63005550.

NĪN paziņojumi par 2019. gadu tiks izsūtīti februārī.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Ita attēls

Es domāju, ka cieņa ir jāizrāda ikvienam pensionāram, kurš ir dzimis jelgavnieks, kurš joprojām rūpējas par savu īpašumu, un bez jebkādiem nosacījumiem ir jāatbrīvo no šī negodīgā nodokļa vienīgajam īpašumam.

Pievienot komentāru

Saistītie raksti