Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Pagalmu labiekārtošanai var pieteikties līdz 30. septembrim

Anastasija Miteniece
Šonedēļ izsludināta piektā pieteikumu iesniegšanas kārta pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu māju labiekārtošanas programmā. Pagalmu sakārtošanai no Jelgavas pilsētas pašvaldības budžeta šogad paredzēti 100 000 eiro, tomēr līdz šim četrās pieteikumu kārtās saņemti projekti, kuri varētu apgūt aptuveni 75 procentus līdzfinansējuma. Pieteikumi dalībai programmā tiks gaidīti līdz 30. septembrim.

Pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu māju labiekārtošanas programmā četrās pieteikumu kārtās līdz 19. augustam iesniegti septiņi projekti, kas pretendē uz pašvaldības līdzfinansējumu kopumā vairāk nekā 75 000 eiro apmērā. «Šobrīd pašvaldības līdzfinansējums aizvien ir pieejams, tādēļ aicinām iedzīvotājus izrādīt iniciatīvu un izmantot iespēju sakārtot savas daudzdzīvokļu mājas pagalmu,» norāda pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītāja vietniece Sandra Liepiņa, atgādinot, ka pastāv iespēja saņemt konsultācijas par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu.

Divu projektu, kas šogad iesniegti pirmajās pieteikšanās kārtās, realizācija ir iesākta, un vienā gadījumā darbi jau paveikti. Piemēram, šobrīd pagalmu labiekārtošana norit trīsstāvu daudzdzīvokļu nama pagalmā Krišjāņa Barona ielā 10 – tur tiek izbūvēti lietusūdens kanalizāciju tīkli. Savukārt Pulkveža Brieža ielā 14 pagalma labiekārtošana jau noslēgusies – pie nama izveidots atkritumu konteineru laukums. Labiekārtošanas projektu iesnieguši arī Akadēmijas ielas 28 dzīvokļu īpašnieki, kuri ar pašvaldības atbalstu iecerējuši sakārtot lietusūdens novades sistēmu iekšpagalmā, kā arī atjaunot tā segumu, bet vērienīgākie labiekārtošanas darbi paredzēti Katoļu ielā 19, kur pērn ar pašvaldības atbalstu nojaukts vecais pagrabs un tā vietā ierīkots stāvlaukums. Šī nama pārstāvji šogad pieteikuši uzreiz četrus projektus, kas paredz lietusūdens kanalizācijas izbūvi iekšpagalmā un piebraucamā ceļa asfaltēšanu.

Konkursa nosacījumi ir tādi paši kā iepriekš – pieejamais atbalsts darbiem, kam nepieciešama būvatļauja vai apliecinājuma karte, ir 10 000 eiro, savukārt darbiem, kam nepieciešams paskaidrojuma raksts, maksimālais pieejamais atbalsta apmērs ir 2000 eiro. Pašvaldības atbalsts nevar pārsniegt pusi no kopējām izmaksām, izņemot gadījumus, ja plānots sakārtot piebraucamo ceļu, kas kopīgs vairākām mājām – tad pašvaldības atbalsts var būt līdz 80 procentiem no izmaksām. Ja projektu iesniedz vairākas mājas kopā, arī pieejamā atbalsta apmērs būs lielāks.

Ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.16-7 «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai» var iepazīties «Pilsētsaimniecības» mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv. Informāciju par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt pa tālruni 63084470, e-pastu pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv vai klātienē iestādē pirmdienās no pulksten 18 līdz 19, iepriekš piesakoties pa tālruni 63084470.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti