Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 6 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no ZR
Piektdiena, 2019. gada 20. SeptembrisVārda dienu svin: Guntra, Ginters, Marianna

Pagalmu labiekārtošanai var pieteikties līdz 19. augustam

Anastasija Miteniece
Līdz šim pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanas programmā iesniegti projekti, kurus realizējot varētu apgūt vien 40 procentus no šogad pieejamajiem 100 tūkstošiem eiro, tādēļ šonedēļ izsludināta programmas ceturtā kārta – pagalmu labiekārtošanas pieteikumi tiks gaidīti līdz 19. augustam.

Pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu māju labiekārtošanas programmā kopumā iesniegti pieci projekti, kas pretendē uz pašvaldības līdzfinansējumu 40 604,33 eiro apmērā. «Šobrīd aizvien nav apgūta vairāk kā puse pieejamā pašvaldības līdzfinansējuma, tādēļ aicinām iedzīvotājus izrādīt iniciatīvu un izmantot iespēju sakārtot savas daudzdzīvokļu mājas pagalmu,» norāda pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs, atgādinot, ka pastāv iespēja saņemt konsultācijas par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu.

Divu projektu, kas šogad iesniegti pirmajās pieteikšanās kārtās, realizācija ir iesākta, vienā gadījumā darbi jau paveikti. Piemēram, šobrīd pagalmu labiekārtošana norit trīsstāvu daudzdzīvokļu nama pagalmā Krišjāņa Barona ielā 10 – tur tiek izbūvēti lietusūdens kanalizāciju tīkli. «Mūsu nams ir celts 1903. gadā, un atjaunošanas procesā tam nav nodrošināta atbilstoša hidroizolācija. Ik gadu saskaramies ar situāciju, ka lietus laikā nama sienas kļūst mitras un dzīvokļos no pirmā līdz trešajam stāvam rodas pelējums. Lai pamazām uzlabotu situāciju, šogad sakārtojam ūdens novadi pagalmā – ceram, ka tas uzlabos situāciju un ūdens vairs pagalmā nekrāsies,» stāsta Krišjāņa Barona ielas 10. nama kontaktpersona Alla Mariševa, papildinot: ņemot vērā, ka namā ir tikai 18 dzīvokļi, jebkuru būvdarbu izmaksas katram dzīvoklim ir samērā augstas – šī iemesla dēļ arī labiekārtošanas darbi tiek plānoti pakāpeniski. Proti, sākotnēji ar pašvaldības līdzfinansējumu 10 tūkstošu eiro apmērā tiks sakārtota ūdens novade, bet vēlāk tiks atjaunots iekšpagalma segums.

Savukārt Pulkveža Brieža ielā 14 pagalma labiekārtošana jau noslēgusies – pie nama izveidots atkritumu konteineru laukums. Nama pārvaldnieces dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības «Dakstiņi» pārstāvis Juris Valdovskis stāsta, ka projekts pašvaldībā iesniegts jau pērn, tomēr tā arī palika nerealizēts, jo sezonā būvniecības izmaksas pieauga par gandrīz četriem tūkstošiem. «Šogad rīkojāmies laicīgi, lai nepieļautu šādu situāciju, – vienojāmies ar būvnieku, un darbi paveikti jau jūnija sākumā,» tā J.Valdovskis. Viņš uzsver, ka iecere bija atkritumu konteineru laukuma labiekārtošana un paplašināšana, lai nodrošinātu iespēju šķirot atkritumus. Pašvaldības līdzfinansējums šiem darbiem ir 2000 eiro. Arī šī nama iedzīvotāji plāno turpināt labiekārtošanu, nākamgad nobruģējot piemājas stāvlaukumu.

Vērienīgākie labiekārtošanas darbi šogad paredzēti Katoļu ielā 19, kur pērn ar pašvaldības atbalstu nojaukts vecais pagrabs un tā vietā ierīkots stāvlaukums. Šī nama pārstāvji šogad pieteikuši uzreiz divus projektus: viens no tiem paredz lietusūdens kanalizācijas izbūvi iekšpagalmā, bet otrs – piebraucamā ceļa asfaltēšanu. Kopējais pašvaldības līdzfinansējums abiem projektiem ir 19 946,12 eiro. «Lai gan projektus iesniegt un realizēt nav viegli, mēs novērtējam un labprāt izmantojam iespēju ar pašvaldības atbalstu sakārtot savu īpašumu, jo ne visās pašvaldībās šāda iespēja ir,» teic biedrības «Katoļu 19» valdes priekšsēdētājs Juris Sokolovs. Ņemot vērā, ka iebraucamais ceļš pie Katoļu ielas 19. nama un kopīgā atkritumu laukuma vienlaikus ir kopīgs ar citām blakus esošajām mājām, atbilstoši saistošajiem noteikumiem šim projektam pašvaldības atbalsts var būt līdz 80 procentiem no visām izmaksām.

Trešajā programmas kārtā labiekārtošanas projektu iesnieguši arī Akadēmijas ielas 28 dzīvokļu īpašnieki, kuri ar pašvaldības atbalstu 8658,21 eiro iecerējuši sakārtot lietusūdens novades sistēmu iekšpagalmā, kā arī atjaunot tā segumu.

Konkursa nosacījumi ir tādi paši kā iepriekš: pieejamais atbalsts darbiem, kam nepieciešama būvatļauja vai apliecinājuma karte, ir 10 000 eiro, savukārt darbiem, kam nepieciešams paskaidrojuma raksts, maksimālais pieejamais atbalsta apmērs ir 2000 eiro. Pašvaldības atbalsts nevar pārsniegt pusi no kopējām izmaksām, izņemot gadījumus, ja plānots sakārtot piebraucamo ceļu, kas kopīgs vairākām mājām, – tad pašvaldības atbalsts var būt līdz 80 procentiem no izmaksām. Ja projektu iesniedz vairākas mājas kopā, arī pieejamā atbalsta apmērs būs lielāks.

Ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.16-7 «Par Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai» var iepazīties «Pilsētsaimniecības» mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv. Informāciju par pieteikuma sagatavošanu un iesniegšanu var saņemt pa tālruni 63084470, e-pastu pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv vai klātienē iestādē pirmdienās no pulksten 18 līdz 19, iepriekš piesakoties pa tālruni 63084470.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti