Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Ozolskvēra ozols pārtaps «Laika vilcienā»

Kristīne Langenfelde
No 3. līdz 18. maijam Ozolskvērā norisināsies koka skulptūru simpozijs «Otrā elpa», kura laikā divi talantīgi tēlnieki no pērn nozāģētā dižozola, kas daudzus gadus bijis skvēra simbols, visu acu priekšā radīs skulptūru «Laika vilciens».

Kā informē Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē, skulptūru paredzēts veidot vēsturiskajā ozola atrašanās vietā Ozolskvērā. «Cienot laiku, ko šis koks piedzīvojis, arī skices mākslinieciskā koncepcija veidota aptveroša. «Laika vilciens» simbolizē ekonomiku, mākslu, kultūru un visu, ko ozols redzējis savā vairāk nekā 250 gadu garajā mūžā,» stāsta koncepcijas autors tēlnieks Māris Gailis. Viņš jau vairākus gadus veidojis koka skulptūras gan Jelgavas bērnudārzos, gan pilsētvidē. «Laika vilcienu» plānots atklāt Pilsētas svētku nedēļā – maija beigās.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 2018. gada vasarā ozolu, kas auga Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un pilsētnieku iecienītai atpūtas vietai, pašvaldības speciālisti, arborists un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzina par stipri bojātu un bīstamu. Lēmums ozolu nozāģēt tika pieņemts, jo tam bija radušies būtiski sakņu sistēmas bojājumi, iztrupējusi stumbra pamatne ar vairākiem vaļējiem dobumiem pie tās, kuros konstatēta brūnā trupe.

Vienlaikus Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» audzēkņi apņēmušies dot otru mūžu Ozolskvērā augošajam dižozolam – mazie jelgavnieki salasīja dižkoka zīles un iedēstīja tās melnzemē. Bērnudārzs ir iesaistījies «Latvijas valsts mežu» koku sēšanas un stādīšanas akcijā «Skābeklis», lai bērni jau no mazotnes izprastu, kāds ir koka dzīves cikls, vienlaikus mācoties, ka mežs ir ne tikai tas, ko redzam, bet arī skābeklis, ko elpojam. «Pasaciņas» vadītāja Zane Koroļčuka apstiprina, ka bērnu iedēstītās zīles vēl dīgst.

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti