Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Noslēgusies pieteikšanās pagalmu labiekārtošanas programmai

Anastasija Miteniece
Šonedēļ noslēgusies pieteikumu iesniegšana pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu māju labiekārtošanas programmā. Kopš janvāra beigām, regulāri pagarinot pieteikšanās termiņu, pašvaldībā iesniegti septiņi pagalmu labiekārtošanas projekti, kas paredz apgūt tikai 76 procentus jeb 76 806,06 eiro no šogad pieejamā Jelgavas pašvaldības finansējuma pagalmu sakārtošanai.

Pagalmu sakārtošanai no pašvaldības budžeta šogad paredzēti 100 000 eiro, tomēr šobrīd pieteiktie projekti piecās programmas kārtās, kas izsludinātas no janvāra līdz septembrim, varētu apgūt 76 procentus finansējuma. Neizmantoti šogad paliek 23 193,94 eiro. «Situācijā, kad finansējums netiek apgūts, vienmēr tiek pārskatīta tā nepieciešamība un iespēja to izmantot citādāk. Darīsim visu, lai finansējums pagalmu sakārtošanai būtu pieejams arī turpmāk, bet iedzīvotāji aicināti laicīgi vienoties un izrādīt iniciatīvu, lai ar pašvaldības atbalstu sakārtotu savas daudzdzīvokļu mājas pagalmu,» norāda Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods.

Pašvaldības līdzfinansētajā daudzdzīvokļu māju labiekārtošanas programmā piecās pieteikumu kārtās līdz 30. septembrim iesniegti septiņi projekti. Divi no tiem šobrīd jau ir pabeigti. Pagalmu labiekārtošana noslēgusies trīsstāvu daudzdzīvokļu nama pagalmā Krišjāņa Barona ielā 10 – tur izbūvēti lietusūdens kanalizācijas tīkli. «Mūsu nams ir celts 1903. gadā, un atjaunošanas procesā tam nav nodrošināta atbilstoša hidroizolācija. Ik gadu saskaramies ar situāciju, ka lietus laikā nama sienas kļūst mitras un dzīvokļos no pirmā līdz trešajam stāvam rodas pelējums. Lai pamazām uzlabotu situāciju, šogad sakārtojam ūdens novadi pagalmā – ceram, ka tas uzlabos situāciju un ūdens vairs pagalmā nekrāsies,» stāsta Krišjāņa Barona ielas 10. nama kontaktpersona Alla Mariševa, papildinot: ņemot vērā, ka namā ir tikai 18 dzīvokļi, jebkuru būvdarbu izmaksas katram dzīvoklim ir samērā augstas – šī iemesla dēļ arī labiekārtošanas darbi tiek plānoti pakāpeniski. Proti, šobrīd ar pašvaldības līdzfinansējumu 10 tūkstošu eiro apmērā sakārtota lietusūdens novade, bet vēlāk tiks atjaunots iekšpagalma segums.

Arī Pulkveža Brieža ielā 14 pagalma labiekārtošana jau noslēgusies – pie nama izveidots atkritumu konteineru laukums. Nama pārvaldnieces dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības «Dakstiņi» pārstāvis Juris Valdovskis stāsta, ka projekts pašvaldībā iesniegts jau pērn, tomēr tā arī palika nerealizēts, jo sezonā būvniecības izmaksas pieauga par gandrīz četriem tūkstošiem. «Šogad rīkojāmies laicīgi, lai nepieļautu šādu situāciju, – vienojāmies ar būvnieku, un darbi paveikti jau jūnija sākumā,» tā J.Valdovskis. Viņš uzsver, ka iecere bija atkritumu konteineru laukuma labiekārtošana un paplašināšana, lai nodrošinātu iespēju šķirot atkritumus. Arī šī nama iedzīvotāji plāno turpināt labiekārtošanu, nākamgad nobruģējot piemājas stāvlaukumu.

Realizācijas procesā vēl ir darbi Akadēmijas ielā 28, kur dzīvokļu īpašnieki ar pašvaldības atbalstu iecerējuši sakārtot lietusūdens novades sistēmu iekšpagalmā, kā arī atjaunot tā segumu. «Šobrīd sakārtojam novecojušo kanalizācijas sistēmu, lai varētu realizēt arī citus projektā paredzētos darbus – nodrošināt lietusūdens novades sistēmu un teritoriju nobruģēt,» stāsta nama kontaktpersona Vilnis Dumpis.

Bet vērienīgākie labiekārtošanas darbi paredzēti Katoļu ielā 19, kur pērn ar pašvaldības atbalstu nojaukts vecais pagrabs un tā vietā ierīkots stāvlaukums. Šī nama pārstāvji šogad pieteikuši uzreiz četrus projektus, kas paredz lietusūdens kanalizācijas izbūvi iekšpagalmā un uz piebraucamā ceļa, kā arī seguma atjaunošanu būvdarbu vietā un uz piebraucamā ceļa. «Šobrīd tiek izbūvēta lietusūdens kanalizācija uz piebraucamā ceļa, bet vēlāk darbi secīgi turpināsies arī iekšpagalmā, un līdz ziemas sezonai plānojam tos paveikt. Sākotnēji pagalma labiekārtošanu neplānojām tik vērienīgu, tomēr būvdarbi ir savstarpēji saistīti, tāpēc pieņēmām lēmumu tos paveikt vienā reizē,» norāda biedrības «Katoļu 19» valdes priekšsēdētājs Juris Sokolovs.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti