Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

No šodienas sākas oficiālā peldsezona

Ilze Knusle
No šodienas, 15. maija, līdz ar oficiālās peldsezonas iestāšanos abās Jelgavas peldvietās darbu sāk glābēji. Viņi par atpūtnieku drošību gādās katru dienu no pulksten 10 līdz 22 visas peldsezonas garumā – līdz 15. septembrim.

Gatavojoties peldsezonai, pludmalēs veikti sakopšanas darbi. «Katru gadu pirms peldsezonas sākuma ūdenslīdēji attīra upes gultni peldvietās. Šogad viņi no ūdens izcēla gumijas zābaku, stikla un plastmasas pudeles, akmeņus un koku saknes. Tāpat abu peldvietu krasti attīrīti no sanesumiem un niedrēm, piebērtas un uzecētas smiltis,» stāsta pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» pārstāve Kristīne Lazdiņa. Viņa papildina, ka Lielupes labā krasta peldvietā arī uzstādītas rotaļu ierīces un četras pārģērbšanās kabīnes, informatīvais stends, velosipēdu turētāji un atkritumu urnas. «Lielupes labā krasta peldvietas aprīkojums rudenī tiek noņemts un pavasarī uzstādīts atpakaļ, lai to nesabojā pavasara pali un ledus iešana,» skaidro «Pilsētsaimniecības pārstāve». Pludmalē ir arī trīs pārvietojamās tualetes, no kurām viena paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Savukārt, lai atpūta būtu droša, pludmalēs dežūrē glābēji. Viņu pienākums ir ne vien uzraudzīt peldētājus un sniegt palīdzību, bet arī sekot līdzi sabiedriskajai kārtībai pludmalēs. «Pagājušogad glābēji atpūtniekiem izteica 519 mutiskus aizrādījumus, kas ir divreiz vairāk nekā 2017. gadā. Ja tendence lietot pludmalē alkoholu un smēķēt gadu no gada samazinās, tad to pārkāpēju skaits, kas pa pludmali brauc ar velosipēdu vai tās teritorijā ieved suņus, pieaug. Bet pats svarīgākais ir tas, ka pieaudzis aizrādījumu skaits par peldēšanu aiz bojām un lēkšanu ūdenī no laipas,» norāda Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce, aicinot skolās un mājās ar bērniem un jauniešiem pārrunāt drošības noteikumus uz ūdens.

Tā kā vasaras sezonā ir arī liels pieprasījums pēc atpūtas iespējām uz ūdens, kuģotājus, ūdens velosipēdistus, supotājus uzrauga Pašvaldības policijas Ūdens policijas ekipāža, galvenokārt pievēršot uzmanību drošības prasību ievērošanai. Papildu uzmanība tiks pievērsta tam, lai mazizmēra kuģošanas līdzekļu, piemēram, katamarānu, SUP dēļu, nomas vietās klienti vairāk tiktu informēti par to izmantošanas kārtību un noteikumiem, jo pērn atpūtnieki daudz grēkojuši ar kuģošanu peldvietas zonā, kas ir aizliegts.

Jāpiebilst, ka Veselības inspekcija peldsezonas laikā veic oficiālo peldvietu peldūdens kvalitātes monitoringu.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti