Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

No 1. aprīļa mainīsies maksa par atkritumu apsaimniekošanu

Ilze Knusle-Jankevica
Šodien domes sēdē apstiprinātas izmaiņas maksā par atkritumu apsaimniekošanu – no 1. aprīļa cena par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 20,69 eiro par kubikmetru (ar PVN). Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji no aprīļa par atkritumu apsaimniekošanu mēnesī maksās 2,59 eiro no personas (ar PVN). Salīdzinot ar šobrīd spēkā esošo tarifu, maksa par atkritumu apsaimniekošanu pieaugs par 7,4 procentiem – daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem sadārdzinājums mēnesī būs 18 centi par personu.

SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» valdes loceklis Alvils Grīnfelds skaidro, ka saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem uzņēmums ik gadu pārskata atkritumu apsaimniekošanas maksu un parasti tas tiek darīts gada sākumā, izvērtējot aizvadītā gada rādītājus.

«Tarifu ietekmē trīs pozīcijas: atkritumu savākšana un pārvadāšana, poligona tarifs jeb maksa par atkritumu apglabāšanu poligonā un dabas resursu nodoklis,» norāda uzņēmuma pārstāvis, uzsverot, ka izmaiņas ir visās trīs pozīcijās. Atkritumu savākšanu un pārvadāšanu ietekmē minimālās algas pieaugums 2018. gadā un akcīzes nodokļa kāpums degvielai, kā arī uzņēmuma veiktās investīcijas dalīto atkritumu savākšanā. «Ar Kohēzijas fonda atbalstu iegādāsimies dalīto atkritumu savākšanas mašīnu, kas ļaus arī privātmāju iedzīvotājiem piedāvāt iespēju šķirot atkritumus. Iegādāsimies arī atbilstošus dzeltenos konteinerus, kuros var mest papīru un citu iepakojumu – plastmasu, PET, plēvi, alumīnija un metāla bundžas. Tos piedāvāsim izmantot privātmāju iedzīvotājiem līdzīgi kā jau ir pieejami konteineri stikla šķirošanai,» stāsta A.Grīnfelds. Plānots, ka šis pakalpojums būs pieejams no gada vidus.

Poligona tarifs tiek izteikts maksā par tonnu, bet pašvaldība mājsaimniecību radītos atkritumus mēra kubikmetros. Piemērojot maksu, jānosaka viena atkritumu kubikmetra svars, un pērn tas bijis 150 kilogrami, kas ir par trīs kilogramiem vairāk nekā iepriekš. Līdz ar to nedaudz palielinās arī poligona tarifs. Izmaiņas ir arī dabas resursu nodoklī, kas tiek maksāts par poligonā faktiski apglabātajiem atkritumiem. 2017. gadā Jelgavā kopumā tika savākti 110 105 kubikmetri atkritumu, no kuriem poligonā apglabāts 41 procents. Salīdzinot ar 2016. gadu, savākto atkritumu daudzums pilsētā bijis lielāks (2016. gadā savākti 109 472 kubikmetri atkritumu) un arī poligonā apglabāto atkritumu proporcija – lielāka (2016. gadā poligonā apglabāti 34 procenti no savāktajiem atkritumiem). Jaunā maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā stāsies spēkā ar 1. aprīli. 

Foto: JV

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja mia attēls

visi zagļi!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti