Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

NĪN maksāšanas paziņojumus izsūtīs līdz 15. februārim

Ilze Knusle
Jelgavas pašvaldība februārī sāks izsūtīt nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) 2019. gadam maksāšanas paziņojumus – saskaņā ar likumu paziņojums nodokļa maksātājam jānosūta līdz 15. februārim. NĪN var samaksāt visu uzreiz vai pa daļām. Pirmais maksāšanas termiņš ir 1. aprīlis.

Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs skaidro: ja NĪN maksātājs paziņojumu līdz 15. februārim nav saņēmis, tad saskaņā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli» mēneša laikā par to rakstveidā jāinformē pašvaldība. Turklāt, pat ja paziņojums nav saņemts, NĪN maksātājs saskaņā ar likumu «Par nekustamā īpašuma nodokli» ir atbildīgs par pilnīgu nodokļa nomaksāšanu noteiktajā laikā un, iestājoties nodokļa nomaksas termiņam, nav tiesīgs aizbildināties, ka maksāšanas paziņojumu nesaņēma.

NĪN var maksāt avansā – samaksājot visu aprēķināto summu gan par ēkām, gan par zemi līdz pirmajam maksājuma termiņam – vai pa daļām līdz norādītajiem termiņiem. Maksājuma termiņi 2019. gadā ir 1. aprīlis, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris.

Ja maksāšanas paziņojums nav saņemts, pašvaldību par to var informēt šādos veidos: klātienē Jelgavas pilsētas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11; nosūtot parakstītu iesniegumu Jelgavas pilsētas pašvaldībai pa pastu (Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001) vai nosūtot elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu pa e-pastu dome@dome.jelgava.lv. Jautājumus par NĪN var precizēt Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 107. un 108. kabinetā, vai pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

Nomaksāt NĪN iespējams SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» norēķinu punktos, bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Tāpat var izmantot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv – tur pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Vienlaikus šajos portālos nodokļa maksātājs var pieteikties, lai atgādinājumu par NĪN samaksas termiņa tuvošanos saņemtu savā e-pastā, bet portāls www.epakalpojumi.lv atgādinājumu piedāvā nosūtīt arī mobilajā telefonā īsziņas veidā.

Jelgavas pašvaldība gan elektroniskā, gan drukātā formātā NĪN maksātājiem 2019. gadā paredz izsūtīt ap 36 000 maksāšanas paziņojumu.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti