Meklēšanas forma

Spēcīgs lietus 15 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no A
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Mezgls kā mākslinieciskās izteiksmes veids

Jana Bahmane
Jelgavas reģionālā Tūrisma centra organizētā cikla «Radītprieks» šā mēneša nodarbība veltīta mezglošanai – 16. martā pulksten 12 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī kopā ar meistari Ivetu Kokmani varēs apgūt dažādus mezglu veidus un iemācīties darināt gaismas dekoru makramē jeb pinumu tehnikā.

«Mezglu pīšanas māksla nāk no jūrniekiem, kuri pārbraucienos sāka darināt dažādas somiņas un dekorus tuviniekiem. Nodarbībā apgūsim vairākus mezglu veidus un, izmantojot kokvilnas auklas un burciņu, veidosim gaismas dekoru, kurā varēs likt svecīti,» stāsta I.Kokmane, piebilstot, ka mezglošana, viņasprāt, ir meditatīvs process, kas prasa pacietību, bet būtiskākais ir vēlme to darīt – tad arī viss izdodas.

Meistare arī pastāstīs par iespējām mezglošanas tehnikā radīt gan apģērbu un aksesuārus, gan arī dažādus interjera priekšmetus – puķupodu turētājus, sienas dekorus, lampas, šūpuļtīklus, vigvamus, ballīšu virtenes un kāzu dekorus. Jelgavas reģionālā Tūrisma centra pārstāve Sandra Grigorjeva papildina, ka nodarbības laikā varēs apskatīt nelielu I.Kokmanes radošo darbu izstādi, kas apkopos viņas darinātos šūpuļtīklus, lampas un sienas dekorus.

Jāpiebilst, ka jelgavniece I.Kokmane ar dekorēšanu nodarbojas jau 18 gadu un savā darbā ievij arī mezglošanu, darinot rotājumus svētkiem.

Mezglošanas nodarbībai Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī var pieteikties pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Dalības maksa – 14 eiro, un visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Jāatgādina, ka aprīļa cikla «Radītprieks» nodarbībā varēs apgūt sutažas rotu darināšanu, bet maijā būs iespēja sietspiedes tehnikā apdrukāt T kreklu.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Viedokļi

Pievienot komentāru