Meklēšanas forma

Apmācies 7 °C Lēns vējš, 4.1 m/s no DA
Sestdiena, 2019. gada 16. NovembrisVārda dienu svin: Banga, Glorija

Meža kapos uzstāda stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņai

Anastasija Miteniece
Jelgavas pašvaldība sadarbībā ar Jaunsardzes centru īsteno Latvijas simtgadei veltītu projektu «Atceries Lāčplēšus» – tā gaitā Meža kapos šonedēļ uzstādītas stēlas jeb akmens plāksnes Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņai. 21. novembrī šī piemiņas vieta tiks atklāta.

«Lāčplēša Kara ordenis bija pirmais un augstākais Latvijas valsts apbalvojums, ko piešķīra par kauju nopelniem Brīvības cīņās. Ar šo projektu vēlamies stiprināt izpratni un informētību par tā laika notikumiem, vienlaikus godinot Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņu,» skaidro Jaunsardzes centra Plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Leimane, papildinot, ka projekta gaitā izstrādātas vienota parauga piemiņas stēlas, kuras sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, tostarp Jelgavas pašvaldību, tiek papildinātas ar attiecīgās teritorijas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdu gravējumiem un uzstādītas piemiņas vietās. Šobrīd 34 pašvaldībām izgatavotas kopumā 78 stēlas. 

Meža kapos šonedēļ uzstādītas sešas akmens plāksnes ar iegravētiem Jelgavas pilsētā un Jelgavas novadā dzimušiem Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdiem, dienesta pakāpēm un dzīves datiem. Stēlas augšdaļā ir iekalts arī Lāčplēša kara ordeņa bareljefs, zem tā – ordeņa devīze un Latvijas brīvības cīņu kara gadi. Teksta gravējuma šrifts atbilst varoņu piemiņas plākšņu standartam, kas ir analogs Rīgas Brāļu kapu un Centrālo kapu lauka smilšakmens piemiņas zīmju gravējumam.

Meža kapsētā stēlu kalšanas, gravēšanas un uzstādīšanas darbus veica SIA «Akmens apstrādes centrs AKM» un piegulošās teritorijas labiekārtošanu – SIA «KULK». Projekta kopējās izmaksas ir 20 917,78 eiro.

Foto: «Pilsētsaimniecība»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti