Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Mediķi rudens konferencē runā par emocionālo veselību

Ritma Gaidamoviča
Šodien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiek Jelgavas poliklīnikas akadēmijas rīkotā rudens mediķu konference, kas šoreiz veltīta ģimenes psihoemocionālai veselības tēmai. Uzrunātie medicīnas nozares darbinieki tēmas izvēli vērtē ļoti atzinīgi, jo jautājumi par emocionālo veselība līdz šim tālākizglītības kursos esot maz apspriesti. Tieši tēma pamudinājusi konferencē piedalīties ne tikai Jelgavā praktizējošos speciālistus, bet arī mediķus no Rīgas, Tukuma un citām tuvākās apkārtnes vietām.

Jelgavas poliklīnikas konference ZRKAC pulcēja ap 200 medicīnas nozares darbinieku. Jelgavas poliklīnikas valdes locekle Kintija Barloti ievadrunā pauda gandarījumu par to, ka tik daudz nozarē strādājošo kolēģu ir atsaukušies uzaicinājumam, piedalīties konferencē, tas tikai apliecinot, ka šādas konferences ir nepieciešamas. «Patiesi ceru, ka mūsu izvēlētā tēma būs jums saistoša un katrs gūs kādu vērtīgu atziņu un padomu savam darbam,» tā poliklīnikas vadītāja.

Uzrunātie mediķi atzīst, ka Jelgavas poliklīnikas akadēmijas konferencei ir vairāki plusi: vispirms jau tēmas aktualitāte un iespēja dzirdēt Latvijā zināmu speciālistu viedokli, tāpat mazsvarīgi nav tas, ka šī konference ir bez maksas, jo lielākoties tālākizglītības kursi notiek par maksu, vēl būtiski – apmeklējot akadēmijas rīkotos pasākumus, dalībnieki saņem kredītpunktus resertifikācijai. «Esmu pediatre un ikdienā galvenokārt strādāju ar bērniem, jaunām ģimenēm, un ar viņiem ir svarīgi runāt ne tikai par fizisko, bet arī par emocionālo veselību. Tieši tēma mani mudināja atbraukt, jo aizvien vairāk ikdienā mēs, mediķi, saskaramies ar ģimenēm, kurās aug bērni ar autismu, kas prasa citu pieeju. Un mums ir būtiski paplašināt savu redzesloku, kā parūpēties par šo ģimeņu emocionālo veselību, kā palīdzēt viņiem,» atzīst pediatre Silvija, kura uz konferenci ieradusies no Tukuma. Pediatre atzinīgi novērtē arī to, ka Jelgava ir uzņēmusies rīkot tik plaša mēroga konferences mediķiem, aicinot speciālistus no visas Latvijas, jo līdz šim šādi pasākumi galvenokārt notikuši tikai galvaspilsētā.

Lai paplašinātu savu redzesloku un rastu arī padomus, kā parūpēties par emocionālo veselību savā ģimenē, konferencē piedalījās arī Jelgavas mākslas terapeites Aiva Žīgure un Ieva Liepiņa. «Mums kā mākslas terapeitēm šī tēma ir ļoti būtiska, jo strādājam gan ar bērniem, gan pieaugušiem, un ļoti būtiska ir viņu emocionālā veselība. Mums gribas domāt, ka šo speciālistu lekcijas būtu saistošas arī vecākiem, skolotājiem, sociālajiem darbiniekiem, kuri ikdienā strādā ar bērniem,» tā Aiva un Ieva. Pirmo reizi Jelgavas poliklīnikas akadēmijas rīkotajā pasākumā piedalījās arī slimnīcas «Ģintermuiža» bērnu psihiatre Aļina Gorbačova, norādot, ka šī ir lieliska iespēja uzzināt kaut ko jaunu. «Tēma patiesi aktuāla, jo šobrīd tiek uzskatīts, ka 80 procentiem sabiedrības ir emocionālie vai neirotiskie traucējumi. Ikdienā biežāk semināros tiek runāts par depresiju un šizofrēniju, bet par vieglākiem traucējumiem diemžēl tiek aizmirsts. Tāpēc paldies konferences rīkotājiem, kas aktualizēja šo jautājumu,» tā bērnu psihiatre.

Jāpiebilst, ka Jelgavas poliklīnikas akadēmija tika izveidota ar mērķi medicīnas personālam piedāvāt tālākizglītības iespējas un pilnveidot zināšanas par dažādām tēmām. Reizi mēnesī notiek semināri, savukārt divreiz gadā – rudenī un pavasarī – tiek rīkota konference, kurā izvēlētā tēma tiek aplūkota pamatīgāk. Apmeklējot akadēmijas rīkotos pasākumus, dalībnieki saņem kredītpunktus resertifikācijai.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis», ZRKAC

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti