Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Mazie jelgavnieki teātra izrādē izzina draudzības vērtību

Ritma Gaidamoviča
«Izrāde bija ļoti pamācoša. Bērni tik ļoti dzīvoja līdzi stāstam, ka dažbrīd bija pat jāpaskaidro, ka tā ir tikai pasaka, viss nenotiek pa īstam, un beigu beigās tomēr uzvarēs labais,» atzīst bērnudārza «Mācos mācīties» skolotāja Laine, kura kopā ar bērniem šodien apmeklēja Jelgavas pilsētas pašvaldības sarūpēto dāvanu pirmsskolas vecāko grupiņu audzēkņiem un 1.–4. klases skolēniem – izrādi «Sniega karaliene».

Apmeklējot pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem veidoto Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra iestudējumu «Sniega karaliene» Andra Bolmaņa režijā, bērni dzīvoja līdzi pasakas tēliem, kustējās mūzikas ritmā un arī mācījās saprast to, ka draudzība ir ļoti liela vērtība, turklāt draugiem vienmēr ir jāpalīdz un tie jāatbalsta. «Man visvairāk patika Sniega karaliene, jo viņai bija skaista balta kleita un kronis. Arī es sev tādu gribētu. Viņa gan nebija laba,» pēc izrādes atzina sešgadniece Loreta no pirmsskolas izglītības iestādes «Ķipari», sakot, ka viņai ir daudz draugu un viņa vienmēr tiem palīdz, piemēram, spēlējoties iedod kādu mantu. «Man ļoti patika Gerda, jo viņa izglāba savu labāko draugu Kaju, neskatoties uz ceļā sastaptajām grūtībām. Un vēl man ļoti patika, kā visi, arī Briedis, dziedāja,» savos secinājumos pēc izrādes dalījās «Saules bērnu dārza» audzēkne Laima, piebilstot, ka viņa ar mammu ir lasījusi pasaku «Sniega karaliene», taču tā esot mazliet citādāka nekā šī izrāde.

Lielākā bērnu sajūsma bija novērojama izrādes beigās, kad līdzās pasakas varoņiem uz skatuves parādījās arī Ziemassvētku vecītis, kurš bērniem ar pašvaldības atbalstu bija sarūpējis dāvaniņas. 

Jāpiebilst, ka izrādes «Sniega karaliene» versiju latviešu valodā iestudējis Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris A.Bolmaņa režijā, bet izrāde krievu valodā ir Ādolfa Alunāna teātra un teātra studijas «Čaika» kopdarbs Arvīda Matisona režijā. Izrādes Jelgavas kultūras namā mazie jelgavnieki apmeklēs līdz 6. decembrim.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru