Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 14 °C Mērens vējš, 7.9 m/s no R-DR
Svētdiena, 2019. gada 15. SeptembrisVārda dienu svin: Sandra, Gunvaldis, Gunvaris, Sondra

Loka maģistrāles posmā atjaunota satiksme

Anastasija Miteniece
Pagājušās nedēļas izskaņā Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai ieklāta pirmā asfalta kārta – šobrīd šajā posmā atjaunota satiksme abos virzienos divās joslās. Būvdarbu vietā saglabājas ātruma ierobežojums.

Pilsētas pašvaldības iestādē «Pilsētsaimniecība» norāda, ka Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai jau izbūvēti visi inženiertīkli, kā arī sakārtotas ielas apmales un izbūvēta brauktuves konstruktīvā kārta, tādēļ šajā posmā tika paveikti arī pirmās asfaltbetona kārtas ieklāšanas darbi. Jāpiebilst gan, ka asfaltēšana šajā posmā nenotika Loka maģistrāles krustojumā ar Langervaldes ielu, jo tur projektā paredzēts izbūvēt apļveida krustojumu.

Šobrīd ar mērķi atvieglot transporta plūsmu, aptuveni kilometru garajā Loka maģistrāles posmā no Rubeņu ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai ir atjaunota satiksme abos virzienos divās joslās. Jāatgādina, ka būvdarbu laikā reversu satiksmi šajā vietā regulēja luksofors. Uz laiku, kamēr šajā posmā netiks uzsākta otrās asfaltbetona kārtas ieklāšana, ceļa posms būs pieejams autovadītājiem bez ievērojamiem satiksmes ierobežojumiem.

Vienlaikus rekonstrukcija turpinās visā Loka maģistrāles garumā. Piemēram, posmā no Kalnciema līdz Bērzu ceļam notiek sadzīves kanalizācijas tīklu un lietus kanalizācijas pievadu izbūve, kā arī gāzes vada izolācijas atjaunošana, posmā no Bērzu ceļa līdz Aviācijas ielai – pazemes komunikāciju izbūve, kā arī tiek būvēta ceļa konstruktīvā kārta – salturīgā un šķembu apakškārta. Šobrīd tur tiek pārbūvēti arī trīs stāvlaukumi pie daudzdzīvokļu namiem, bet iedzīvotāju ērtībām izveidots pagaidu stāvlaukums. Arī Loka maģistrāles posmā no Aviācijas ielas līdz Rubeņu ceļam tiek izbūvētas komunikācijas un vienlaikus notiek dzelzceļa pārvada rekonstrukcija.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Līgums par Loka maģistrāles rekonstrukciju starp Jelgavas domi un pilnsabiedrību «RERE vide – Hidrostatyba» noslēgts pērn jūlijā. Kopējās projekta izmaksas ir 21 679 350,03 eiro ar PVN, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Foto: «Pilsētsaimniecība»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti