Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Ļaujas ķermeņa un gara labsajūtai

Jana Bahmane
Garīgo un fizisko labsajūtu šodien varēja vairot 3. labsajūtas festivālā «ESI», kas interesentus pulcēja skvērā aiz Jelgavas kultūras nama. Vairāk nekā 30 izglītojošas aktivitātes, uztura meistarklases, diskusijas un lekcijas par veselīga dzīvesveida tēmām desmit tematiskās zonās – festivālā ko sev saistošu varēja atrast dažādas paaudzes.

«Mēs ar draudzeni aptuveni desmit gadus nodarbojāmies ar smaiļošanu un kanoe airēšanu – arī šobrīd, kad sanāk, to labprāt darām. Tāpat apmeklējam bezmaksas veselības veicināšanas nodarbības pilsētā. Tādēļ labprāt izmantojam iespēju būt šajā festivālā – vēlamies izmēģināt tabatu. Abas esam mammas, un mums nav daudz laika sporta nodarbībām, taču tabata ir augstas intensitātes treniņš, kas neaizņem ilgu laiku. Ja mums iepatiksies, plānojam to darīt arī patstāvīgi mājās,» stāsta labsajūtas festivāla dalībniece Jeļena. Viņas draudzenes Daces bērni šodien piedalījās gaisa jogas nodarbībā. «Vasarā bērni apmeklēja bezmaksas gaisa jogas nodarbības, kas notika Veselības veicināšanas programmas gaitā, un tās viņiem ļoti patika, tādēļ arī šodien visvairāk uzrunāja tieši gaisa joga,» stāsta jelgavniece. «Mums patīk piņķerēties un gulēt audumos, un plānojam gaisa jogu apmeklēt arī turpmāk,» papildina astoņus gadus vecā Estere un desmitgadīgais Renārs.

Skvērā aiz kultūras nama šodien notika gan intensīvi treniņi, gan arī nodarbības, kas vērstas uz dziļās muskulatūras nostiprināšanu. Tāpat bija padomāts par aktivitātēm bērniem un senioriem, kā arī visiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par veselīga dzīvesveida praktizēšanu ikdienā. Lielu interesei, tāpat kā citus gadus, raisīja iespēja veikt veselības eksprespārbaudes, piemēram, noteikt holesterīna un cukura līmeni asinīs, izmērīt asinsspiedienu. «Šī ir lieliska iespēja sagatavoties daktera apmeklējumam – tad apmēram varēs zināt, ko sagaidīt,» iespēju veikt veselības eksprestestus vērtē māsas Rasma un Ārija. Abas kundzes stāsta, ka, viņuprāt, šis festivāls ir lielisks papildinājums Piena, maizes un medus svētkiem, ko viņas ik gadu apmeklē. «Jelgavai vajadzētu vairāk šādu svētku,» tā uzrunātās labsajūtas festivāla dalībnieces.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis» un Nils Jaunsubrēns

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti