Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Latvijas Ministru prezidents viesojas Jelgavā

Anastasija Miteniece
Šodien Latvijas Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš ieradies vizītē Jelgavā, lai tiktos ar pilsētas vadību un uzņēmējiem.

Vizītes ieskaņā Ministru prezidents sarunā ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu pārrunāja situāciju dažādās jomās – gan valsts, gan pašvaldības mērogā. Notika diskusijas par administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, 2020. gada valsts budžeta prioritātēm, situāciju ar pašvaldību aizņēmumiem no valsts kases dažādu projektu realizācijai, skolu tīklu reformu, tirgus situāciju mājokļu jautājumā, kā arī uzņēmējdarbības attīstību. 
Vizītes turpinājumā industriālā parka SIA «NP Properties» pārstāvji iepazīstināja ar sava uzņēmuma darbību, vienlaikus ieskicējot arī nozares lielākos izaicinājumus – jaunu tirgus dalībnieku piesaisti valstī, kā arī konkurences kropļošanu. 
«Līdz šim vizītē iegūtā informācija ir viela pārdomām par dažādiem aspektiem. Piemēram, «NP Properties» Jelgavā ir viens izcils piemērs uzņēmējdarbībai, kur tiek sagatavota vide ražošanai un šī nozare valstij šobrīd ir ļoti būtiska. Tikšanās laikā industriālajā parkā man bija vērtīgi piedalīties diskusijā par to, kādā veidā varam labāk sakārtot likumdošanu, lai šādi parki un uzņēmējdarbība varētu attīstīties. Mūsu pašreizējā situācija veidojas tā, ka tirgus tiek daļēji kropļots, jo pašvaldībām reizēm ir iespējas uz labākiem nosacījumiem, piesaistot Eiropas naudu, nekā privātajam sektoram. Tādēļ šodien izdarīju secinājumu, ka uz nākamo Eiropas plānošanas periodu, mums būtu konkrētāk jādefinē šie attīstības mehānismi,» norāda Ministru prezidents, papildinot: tāpat izaicinājums ir atrast mehānismu, kas palīdzēs valstī piesaistīt jaunas investīcijas.
Jāpiebilst, ka Ministru prezidenta vizīti Jelgavā noslēgs tikšanās ar Jelgavas pilsētas un novada pensionāru biedrību biedriem.
Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»
 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru