Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Lapas nelielos daudzumos pieņem bez maksas

Ilze Knusle
Rudenī privātmāju iedzīvotājiem aktualizējas jautājums, kur likt nobirušās lapas. Arī šogad Jelgavas iedzīvotāji lapas nelielos daudzumos – līdz 0,5 kubikmetriem jeb pieciem maisiem – bez maksas var nodot kādā no trim pilsētas dalīto atkritumu šķirošanas laukumiem.

Dalīto atkritumu šķirošanas laukumi atrodas Ganību ielā 84, Salnas ielā 20 un Paula Lejiņa ielā 6, un uz tiem drīkst vest ne vairāk par pieciem maisiem lapu. Savukārt, ja nepieciešams nodot lielāku apjomu, jāizmanto kāds no SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi» maksas pakalpojumiem: jāpiesaka lielmaiss vai konteiners vai lapas pašam jāved uz atkritumu poligonu «Brakšķi». Jāuzsver, ka lielmaisā un konteinerā drīkst ievietot lapas, puķu lakstus, mazus koku zarus un citus līdzīgus dārza atkritumus. Plašāka informācija par pakalpojumiem un to izmaksas pieejama mājaslapā www.komunalie.lv, pa tālruni 63048965, 63026010 vai e-pastu info@komunalie.lv.

Jāpiebilst, ka privātmāju iedzīvotāji ir atbildīgi ne tikai par savu, bet arī par īpašumam piegulošo teritoriju, piemēram, zālienu, notekgrāvi, ietvi. «Ja lapas netiek laicīgi savāktas, tās var aizdambēt grāvju caurtekas – ūdens neplūdīs prom, lapas sāks pūt, radot nepatīkamu smaku. Savukārt, ja lapas ir uz ietves, lietus laikā tās kļūst glumas un slidenas, apgrūtinot pārvietošanos,» norāda Jelgavas Pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Reksce, uzsverot, ka lapas dedzināt pilsētā ir aizliegts. Tāpat nav atkļauts tās izmest to savākšanai vai apglabāšanai neparedzētā vietā, tostarp nomest pie konteineriem, uz ielas, skvēros, parkos, mežos un citur, ierakt zemē, kā arī ievietot citiem atkritumu radītājiem paredzētos konteineros, tajā skaitā publiskās vietās esošajos konteineros vai dalīto atkritumu konteineros. «Šo jomu regulē pašvaldības saistošie noteikumi, un par to neievērošanu vai pārkāpšanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu – fiziskām personām līdz 350 eiro, juridiskām personām līdz 1400 eiro,» informē S.Reksce.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti