Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Karavīri un zemessargi palīdz skolām pārvākties

Ilze Knusle
Šodien NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas bruņoto spēku kontingenta karavīri un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargi, atsaucoties uz Jelgavas pašvaldības aicinājumu, piedalās skolu pārvākšanās darbos, palīdzot pārvest mēbeles un iekārtas.

«Izglītības procesā «sadarbība» ir viens no atslēgas vārdiem, un arī šis ir stāsts par sadarbību. Skolas pārcelšana no vienas ēkas uz citu ir laikietilpīgs un smags darbs, kas prasa arī daudz līdzekļu, tāpēc militāro spēku palīdzība pašvaldībai un skolu kolektīviem ir liels atbalsts,» norāda Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma. Iniciatīva par militāro spēku piesaisti smagajos pārvākšanās darbos ir pašvaldības iniciatīva, kura guva atsaucību gan Spānijas karavīru, gan mūsu zemessargu rindās.

Zemessargi šodien palīdz Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijai pārvest mēbeles no ēkas Mātera ielā uz ēku sarmas ielā. «Skolas personāls un skolēni daudz ko ir izdarījuši paši, tomēr pārvest lielās mēbeles – skapjus, dīvānus, plauktus – nav tik viegli, īpaši, ja vienā vietā jānes pa kāpnēm lejā, bet otrā – augšā,» stāsta Spīdolas valsts ģimnāzijas direktores vietniece administratīvi saimnieciskajā darbā Ilze Miezīte. Spīdolas skolas pārvākšanās procesā iesaistīti ap 30 zemessargu, tostarp trīs sievietes. «Saņēmām no pašvaldības aicinājumu palīdzēt, un nolēmām iesaistīties šajā brīvprātīgajā civili militārajā misijā, jo tā ir mūsu pilsēta turklāt daudziem zemessargiem arī ir skolas vecuma bērni. Lai varētu izmantot savu kravas transportu, saņēmām atļauju no brigādes komandiera, bet lēmumu piedalīties katrs zemessargs pieņēma pats,» norāda 52. kaujas atbalsta bataljona komandiera pienākumu izpildītājs majors Uldis Strogonovs, piebilstot, ka vēl apmēram 30 cilvēku šodien piedalās mācībās un palīdzēt nevarēja.  

Savukārt 45 Spānijas karavīri iesaistīti Jelgavas Valsts ģimnāzijas pārcelšanās darbos – ir noslēgusies ģimnāzijas ēkas rekonstrukcija, un uz to no Jelgavas pils, kur skola atradās rekonstrukcijas darbu laikā, un 6. vidusskolas, kur bija ierīkota noliktava, tiek vesti zēnu mājturības darbgaldi, grīdas mazgājamās mašīnas un lielās mēbeles. «Karavīri ir sadalīti trīs grupās – vieni nes mantas ārā no pils, otri – no 6. vidusskolas, bet trešie atrodas ģimnāzijas ēkā un izkrauj kravas un nes skolā,» stāsta skolas direktores vietniece izglītības jomā Ilze Liepa-Nagle. «Šovasar divas reizes esam bijuši Jelgavā – viena no tām bija NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Spānijas bruņoto spēku kontingenta rīkotā Spānijas diena 29. jūnijā, kad iepazīstinājām iedzīvotājus ar to, ko darām, militāro tehniku. Ar pilsētas pašvaldību mums izveidojušās īpašas attiecības, tāpēc, kad pašvaldība lūdza palīdzību, piekritām,» norāda Spānijas kontingenta komandieris Ofu Āvila, uzsverot: ir būtiski attiecības un sadarbību izpaust rīcībā, ne tikai uz papīra vai vārdos. Būtiski ir arī tas, ka, iesaistoties ikvienā misijā, karavīri pārstāv ne vien militāros spēkus, bet arī savu valsti, veidojot priekšstatu par to. «Mums ir arī prieks redzēt kaut ko ārpus Rīgas, un Jelgava mums patīk,» tā komandieris.

Jāpiebilst, ka palīgiem tiks nodrošinātas arī pusdienas.

Foto: Raitis Supe/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti