Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūve turpināsies nākamgad

Ilze Knusle-Jankevica
Drīzumā noslēgsies kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu paplašināšanas un rekonstrukcijas darbi projekta 5. kārtas pirmajos sešos posmos iekļautajās ielās, bet nākamajos trīs gados turpināsies darbi vēl 27 posmos, apgūstot vairāk nekā 12,7 miljonus eiro no ES Kohēzijas fonda.

SIA «Jelgavas ūdens» Projektu īstenošanas grupas vadītāja Ieva Strode norāda, ka jau drīzumā noslēgsies ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības projekta 5. kārtas 1.–6. posma darbi – vēl tikai atlikušas pārbaudes un atjaunot ielas segumu Smilšu ielā, Bērzu ceļā, Akmeņu, Kronvalda un Pumpura ielā. Līdz ar to kanalizācijas tīkli būs izbūvēti Smilšu, Rudens, Lāču ielā, Bērzu ceļā no Nr.37 līdz Nr.23 ar pieslēgumu Pērnavas ielā un no Robežu ielas līdz Avotu ielai, Olaines ielā, Kronvalda ielā (no Imantas līdz Pumpura ielai), Akmeņu ielā (no Kronvalda līdz Imantas ielai), Pumpura ielā no Kronvalda līdz Helmaņa ielai un no Helmaņa ielas līdz Brīvības bulvārim, Brigaderes ielā (no Dambja ielas līdz Bebru ceļam), Gundegas ielā, Bebru ceļā (no Atmodas līdz Brigaderes ielai), Atmodas ielā (no Dambja līdz Atmodas ielai Nr.20). Savukārt ūdensapgādes tīkli izbūvēti Atmodas ielā (no Dambja līdz Atmodas ielai Nr.20), Brigaderes ielā (no Bebru ceļa līdz Dambja ielai), Bebru ceļā (no Brigaderes līdz Atmodas ielai) un Gundegas ielā.

Iepirkuma procedūras laikā izvēlēts uzņēmums SIA «Ostas celtnieks», kas veiks arī projekta 7.–33. posma darbus – tie paredz izbūvēt un atjaunot kanalizācijas un ūdensapgādes ielu maģistrālos tīklus 57 kilometru garumā, izbūvēt desmit jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas un divas – rekonstruēt. Noslēgtā līguma kopējā summa ir 21 miljons eiro bez PVN. Kā skaidro I.Strode, šajos posmos vispirms jāveic projektēšana, un tikai pēc tam sāksies tīklu izbūves darbi, kas tiks sadalīti pa gadiem – ko plānos izdarīt 2018., 2019. un 2020. gadā. Inženiertehnisko uzraudzību šajos darbos veiks SIA «Aqua-Brambis».

Kad būs precīzi zināms plānoto darbu grafiks konkrētās ielās, «Jelgavas ūdens» par to informēs māju īpašniekus, aicinot jau laicīgi plānot savu īpašumu pieslēgšanu pilsētas kanalizācijai un ūdensvadam.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti