Meklēšanas forma

Apmācies 9 °C Viegls vējš, 2.3 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 24. OktobrisVārda dienu svin: Renāte, Modrīte, Mudrīte

Jelgavu iepazīšanās vizītē apmeklē Baltkrievijas vēstnieks Latvijā

Anastasija Miteniece
Šodien darba vizītē Jelgavā bija ieradies Baltkrievijas Republikas vēstnieks Latvijā Vasilijs Markovičs. Amatpersona tikās ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un vēlāk arī ar baltkrievu biedrības «Ļanok» pārstāvjiem, kā arī apmeklēja Pašvaldības operatīvās informācijas centru un Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni.

V.Markovičs Baltkrievijas Republikas vēstnieka Latvijā pienākumus pilda kopš 2018. gada septembra un Jelgavā bija ieradies iepazīšanās vizītē. «Par konkrētām sadarbības iespējām runāt vēl ir pāragri, jo šī vēstniekam bija vairāk iepazīšanās vizīte Jelgavā, tomēr ieskicēti daži iespējamās sadarbības virzieni,» norāda Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes ārējo sakaru un starptautisko attiecību galvenā speciāliste Anna Zeņina, papildinot, ka vizītes laikā vēstnieks pozitīvi vērtējis pilsētas «gudros» risinājumus, uzsverot, ka tā ir joma, kurā Jelgavas pieredze un zināšanas varētu būt noderīgas. Tāpat vēstnieks izteica pateicību par pašvaldības atbalstu Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem, kā arī uzslavēja pilsētas sadarbību ar baltkrievu kultūras biedrību «Ļanok».

«Vēstnieks ļoti pozitīvi vērtēja mūsu biedrības darbu, norādot, ka esam pozitīvi fanātiski noskaņoti – mēs darbojamies un iesaistām dažādos pasākumos ne vien savas biedrības biedrus, bet uzrunājam arī citus interesentus, tādā veidā iepazīstinot ar baltkrievu kultūru plašu iedzīvotāju loku,» norāda Jelgavas baltkrievu biedrības «Ļanok» vadītāja Jeļena Grīsle. Viņa uzsver, ka ar vēstnieku notikušas sarunas par turpmāku sadarbību kultūras jomā, organizējot dažādus tematiskos pasākumus.

Jāatgādina, ka Jelgavai jau no 2003. gada ir sadraudzības pilsēta Baltkrievijā – Baranoviči –, ar kuru noslēgts sadarbības līgums, paredzot sadarbību izglītības, kultūras, sporta un ekonomikas jomās.

Foto: pašvaldība

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti