Meklēšanas forma

Apmācies 16 °C Viegls vējš, 2.1 m/s no Z
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Jelgavnieki svin Latvijas dzimšanas dienu

Ilze Knusle-Jankevica
«Novēlu Latvijai gaišu nākotni! Lai drūmā vēsture vairs neatkārtojas un lai Latvijā ir cilvēki, kas veido to gaišo nākotni!» mūsu valstij 98. dzimšanas dienā vēl Armands un Madara, kurus portāls www.jelgavasvestnesis.lv sastapa radošajā darbnīcā Svētās Trīsvienības baznīcas tornī.

Svētku pasākumi Jelgavā notiek visu dienu: koncerts muzejā, ziedu nolikšana pie Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa, radošā darbnīca un fotostūrītis Svētās trīsvienības baznīcas tornī, projekcija «Bur man’ buri» uz torņa sienām, sveču kompozīciju veidošana Hercoga Jēkaba laukumā, koncerts laukumā un kultūras namā.

«Šodien ir svētku diena, tāpēc jādara kaut kas cits nekā darām ikdienā. It īpaši tāpēc, ka šodien ir tāda pelēka diena – tā jāpadara krāsaina,» teic Iveta, kura nolēmusi radošajā darbnīcā izgatavot svētku piespraudi un rotāties ar to. Viņa novēl Latvijai nezaudēt māju sajūtu, jo nekur nav tik labi, kā mājās. «Latvija ir labākā vieta uz pasaules, un lai tā arī paliek,» piebalso viņas pavadonis Arnis.

Projekcija «Bur man’ buri» uz Svētās Trīsvienības baznīcas torņa sienas, kas tiek demonstrēta ik pēc desmit minūšu intervāla, šovakar būs apskatāma līdz pulksten 21. Jelgavnieki un pilsētas viesi, to vērojot jau nodēvējuši par «Staro Jelgava». Līdzīgas sajūtas jelgavniekus pārņēma arī Hercoga Jēkaba laukumā, kur izveidotas gandrīz 50 dažādas sveču zīmes. Lielākajā daļā no tām atveidota kāda latvju rakstu zīme vai cits simbols. Viens no interesantākajiem darbiem ir Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas kolektīvam, kas piegājis radoši. «Izveidojām tehnoloģiju sintēzi, kas rada 3D ilūziju, kura atklājas vienā fokusa punktā,» ideju skaidro robotikas un mājturības skolotājs Ivars Bahmanis. Viņš stāsta, ka zīmes izveide bijis ilgs un atbildīgs darbs, kurā skolēni ar prieku iesaistījušies. Viņi projektējuši vairākas detaļas, bet tās izgatavot gan nācies skolotājam Ivaram, jo viņam bijis vairāk laika. «Arī nākamgad mēģināsim izdomāt ko oriģinālu, bet kulminācija būs uz Latvijas simtgadi,» tā skolotājs.

Līdz pulksten 21.15 Hercoga Jēkaba laukumā iespējams baudīt koncertu un sasildīties pie ugunskura vai silta dzēriena glāzes. Koncertā piedalās tautas deju ansambļi «Diždancis» un «Ritums», kori «Tik un tā» un «Ozols», Ā.Alunāna teātra aktieri un grupa «Pilnmēness». Interesantā veidā – kā Lielupes tilti – jelgavniekiem bija iespēja iepazīties ar svarīgiem mūsu valsts dibināšanas vēstures faktiem.

Vakara kulminācija būs svētku salūts, kas sāksies pulksten 20. Tas tiks organizēts no Pasta salas, un apmeklētāji aicināti to vērot no Čakstes bulvāra, Lielupes tilta vai Lielupes promenādes. Uguņošanas laikā būs slēgta Pasta sala un Mītavas tilts.

Foto: Austris Auziņš

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti