Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 5 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. MartsVārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts, Benedikta

Jelgavnieki ripina olas un šūpojas pils parkā

Anastasija Miteniece
Lieldienu pastaigas rītā Jelgavas pils parks pārvērtās par plašu tematisko rotaļlaukumu, kurā jelgavnieki krāsoja un ripināja olas, šūpojās, piedalījās spēlēs, vēroja dzīvniekus, kā arī mielojās ar vietējiem gardumiem. «Nākt uz pils parku Lieldienās ir mūsu ģimenes tradīcija. Lai arī šodien ir auksts un vējains, uzskatām, ka nav nepiemērotu laikapstākļu – ir tikai nepiemērots apģērbs,» teic pastaigas dalībniece Laišānu ģimenes mamma Elīna.

Lieldienu rītā uz pastaigu ieradās brašākās pilsētas ģimenes. Neskatoties uz brāzmaino vēju, bērni un vecāki labprāt piedalījās dažādās aktivitātēs, piemēram, olu krāsošanā un ripināšanā, kā arī precizitātes spēlēs, kur bija jānoķer Lieldienu zaķis. «Katru gadu mūsu ģimene paliek arvien kuplāka, tomēr tradīcija paliek nemainīga – pēc sātīgām brokastīm nākam izkustēties uz pils parku,» stāsta Šķudīšu ģimenes tēvs, papildinot, ka ģimenē ir pieci bērni un katrs parkā atrod sev mīļu nodarbi. Piemēram, 17 gadus vecā Linda un 12 gadus vecais Jānis labprāt sacenšas olu ripināšanā, 14 gadus vecā Renāte – šūpojas –, savukārt piecus gadus jaunā Zane visvairāk gaida tirdziņa apmeklējumu, jo tur varot nopirkt cukurvati. Vairākas ģimenes portālam www.jelgavasvestnesis.lv uzsvēra, ka Lieldienas ir svētki, kad īpaši gribas ticēt dažādām paražām un senlatviešu ticējumiem. «Kas Lieldienās šūposies, tam vasarā nekodīs odi! Mēs ar meitām nākam šūpoties uz pils parku katru gadu,» teic Feldmaņu ģimenes tēvs Oskars, papildinot, ka odi vasarā tāpat kož, bet, iespējams, mazāk nekā citus. Savukārt ģimenes mamma Anete papildina, ka tradīciju ieviešana un ieturēšana ir veids, kā svētku sajūtu un nozīmi nodot saviem bērniem tā, kā tas savulaik mantots no saviem vecākiem. Sešus un septiņus gadus vecās māsas Rasa un Nora papildina, ka viņuprāt jestrākā un interesantākā Lieldienu nodarbe nebūt nav šūpošanās, bet gan olu meklēšana. «No rīta meklējām olas – dažas atradām puķu podā, zābakā un pat tualetē,» saka vecākā māsa, uzsverot, ka katru gadu ar nepacietību gaida, lai varētu atklāt jaunas vietas. 

Lieldienu tradīcijas tur godā arī Raivānu ģimene. Jelgavniece Skaidrīte stāsta, Kristus augšāmcelšanos svētki tiek atzīmēti kuplā ģimenes lokā, jo katru gadu no ārzemēm uz Jelgavu pie vecākiem atbrauc bērni ar savām ģimenēm. «Jau gandrīz desmit gadu katras Lieldienas uzņemu mūsmājās divas manas meitiņas ar vīriem un kopumā piecus mazbērnus,» saka Skaidrīte, papildinot, ka Lieldienu pastaiga arī kļuvusi par vienu no Lieldienu svinību aktivitātēm. «Mazbērni ir sajūsmā – visvairāk jau no trušiem un citiem «Mini Zoo» dzīvniekiem, kurus bieži negadās redzēt Holandē,» tā Skaidrīte. Savukārt viņas meitas – Evita un Aija – uzsver, ka prieks katru gadu atgriezties dzimtajā pilsētā, izjust latvju tradīcijas un redzēt, kā katru gadu pilsēta top skaistāka. «Šodien, skatoties, kā bērni skalda podus spēlē, atsausa atmiņā mūsu bērnības izklaides,» papildina vecākā māsa Evita. 

Jāpiebilst, ka aktivitātes pils parkā turpināsies līdz aptuveni pulksten 15.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti