Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Jelgavas ugunsdzēsēji iedzīvotājus konsultēs par dūmu detektoriem

Ritma Gaidamoviča
2. decembrī – tieši 30 dienas pirms stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas nosaka, ka visos mājokļos no 1. janvāra jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) rīkos Konsultāciju dienu iedzīvotājiem. No pulksten 14.30 līdz 18.30 ikvienam ir iespēja doties uz VUGD Jelgavas daļu Dobeles ielā 16 un saņemt atbildes uz sev neskaidrajiem jautājumiem par dūmu detektoriem. Konsultācijai nav iepriekš jāpiesakās.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka no 2020. gada 1. janvāra visi mājokļi obligāti būs jāaprīko ar dūmu detektoriem, bet privātmājās papildu jāuzstāda arī ugunsdzēšamie aparāti. «Tuvojoties jaunajam gadam, aizvien vairāk no iedzīvotājiem saņem jautājumus par dūmu detektoriem, piemēram, Kāpēc man tas vajadzīgs? Kur iegādāties? Kā uzstādīt? Cik detektori man ir nepieciešami? Vai detektors obligātu jāuzstāda uz griestiem? Cik ilgi tas ir derīgs? Tieši tāpēc 2. decembrī no pulksten 14.30 līdz 18.30 visiem interesentiem tiks sniegta iespēja saņemt konsultāciju klātienē. Katrs interesents var atnākt uz Jelgavas daļu Dobeles ielā 16, kur ēkas 2. stāvā ugunsdrošības uzraudzības inspektori sniegs atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Tāpat papildu varēs saņemt informatīvos materiālus un inspektori nodemonstrēs dūmu detektora darbību,» stāsta VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

Jāatgādina, ka 2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības – visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) būs jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus būs jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. «Ikviens iedzīvotājs ir līdzatbildīgs par savu drošību un to, lai ikdienā tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības! Aicinām ikvienu iedzīvotāju neatlikt rūpes par savu, tuvinieku un līdzcilvēku dzīvībām un šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru,» mudina VUGD.

Foto: VUGD

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti