Meklēšanas forma

Nelielas lietusgāzes 9 °C Viegls vējš, 2.2 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Jelgavas pilsētas slimnīcā pateicas donoriem

Anastasija Miteniece
14. jūnijā pasaulē atzīmē Asins donoru dienu – tās ieskaņā šodien Jelgavas pilsētas slimnīcā notika brīvprātīgo asins ziedotāju jeb donoru sveikšana. «Ziedoju asinis vismaz četras reizes gadā – uztveru to kā svarīgu un vajadzīgu darbu, kas var glābt dzīvības,» teic jelgavniece Dace Zondaka, kura šodien kārtējo reizi ieradās ziedot asinis.

Pasaules asins donoru diena ikgadēji arī mūsu pilsētā tiek atzīmēta, pasakoties brīvprātīgajiem asins donoriem par cilvēku dzīvības glābšanu, kā arī veicinātu sabiedrības izpratni par nepieciešamību veidot asins banku. Starptautiskās Asins donoru dienas ieskaņā Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes pārstāvji šodien katru donoru, kas bija ieradies Jelgavas pilsētas slimnīcā, lai ziedotu asinis, sveica ar īpašu dāvaniņu – dāvanu karti «Jāņa Rozes grāmatnīcā» un ziediem. Kā atzina paši donori – tas bija patīkams pārsteigums.

Jau no pulksten 14 Jelgavas pilsētas slimnīcas Ambulatorajā nodaļā uz asins ziedošanu ieradās ap 20 interesentiem. Daudzi apmeklētāji bija pastāvīgie donori, bet bija arī tādi, kuri asinis ziedoja pirmoreiz vai pēc ilga pārtraukuma.

«Šodien ziedoju asinis jau 36. reizi un uzskatu, ka tas būtu katra vesela cilvēka pienākums. Man pašai nekad nav bijusi nepieciešama palīdzība un arī radiniekiem nav gadījušās ārkārtas situācijas, tomēr nekad nevaram zināt, kas var notikt,» stāsta Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes psiholoģe Lilita Barševska, papildinot: strādājot sociālajā jomā, arī kolēģi atbildīgi izturas pret asins ziedošanu – arī šodien nodot asinis ieradās 13 donori no šīs iestādes.

Jelgavniece D.Zondaka norāda, ka gadu gaitā asins ziedošana kļūst par ieradumu, bet lielākā motivācija ir gandarījums. «Tā ir patīkama sajūta – zināt, ka palīdzi. Turklāt man tas nesagādā it nekādas grūtības – vien 15 minūtes laika. Protams, augstu vērtēju iespēju saņemt brīvdienu, nelielu naudas atbalstu, pārtikas paciņu, kā arī redzēt analīžu rezultātus, tomēr tas nekad nav bijis primārais,» tā viņa.

Savukārt kundzes Ludmila un Zinaīda norāda, ka šodien asinis ziedo pēc ilga pārtraukuma. «Saskārāmies ar situāciju, kad mūsu ģimenes locekli ir piemeklējusi sarežģīta asins slimība un viņam regulāri nepieciešama asins pārliešana. Šī iemesla dēļ pēc ilgiem laikiem nācām ziedot,» norāda kundzes, papildinot: diemžēl bieži vien apziņa par to, cik svarīga ir asiņu ziedošana, nāk tikai brīdī, kad pats sastopies ar situāciju, kad nepieciešama šāda palīdzība.

Jāpiebilst, ka Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes paldies vārdus un dāvanas šodien saņēma kopumā 30 donori.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti