Meklēšanas forma

Apmācies 6 °C Mērens vējš, 5.8 m/s no DR
Ceturdiena, 2019. gada 5. DecembrisVārda dienu svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs

Jelgavas kultūras nama skvēra rietumu daļā plāno uzlabot infrastruktūru

Ilze Knusle
Šobrīd noris būvprojekta izstrāde, kas paredz automašīnu stāvlaukuma izbūvi Jelgavas kultūras nama skvēra rietumu daļā ar apbūves laukumu 2740 kvadrātmetri un stāvvietām 79 automašīnām, kā arī stāvvietu 26 automašīnām gar Dobeles ielu un 48 velosipēdu novietni pie Jelgavas kultūras nama. «Stāvlaukuma būvniecības iecere vēl atrodas izstrādes stadijā, un, izvērtējot saņemtos priekšlikumus, tajā var tikt veiktas izmaiņas,» uzsver Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs.

Uzsākot automašīnu stāvlaukuma būvprojekta izstrādi, tika pieaicināts sertificēts ainavu arhitekts, kurš piedāvātu tādus risinājumus, kas pēc iespējas veiks­mīgāk integrētos esošā skvēra ainavā. «Līdz ar to jau sākotnējā prasība bija pēc iespējas mazāk iejaukties esošajā skvēra ainavā un saglabāt vērtīgos kokus. Pēc vairāku skiču variantu izvērtēšanas tika izvēlēts risinājums, kas automašīnu stāvlaukuma izbūvi paredz skvēra rietumu daļā – pie Dobeles un Pasta ielas krustojuma. Piemērotākā vieta stāvlaukuma ierīkošanai būtu zona gar Pasta ielu, tomēr lielākā daļa no tās ir privāta teritorija,» skaidro M.Mielavs, papildinot, ka projekts paredz ne tikai stāvlaukuma izbūvi, bet arī aiz kultūras nama esošās teritorijas labiekārtošanu.

Pašreizējais risinājums paredz, ka plānotās stāvlaukuma apbūves teritorija veido aptuveni 2740 kvadrātmetrus. Vienlaikus ar stāvvietu izveidi paredzēti arī ilgtspējīgi lietus ūdens novadīšanas risinājumi, autostāvvietu segumam izmantojot eko betona bruģakmeni. Stāvvietas izveidei iecerētajā vietā būtu nepieciešams nocirst 16 kokus, bet to vietā plānots iestādīt vairāk nekā 40 lapu koku un vairākus desmitus krūmu grupas – parastās kļavas, parastos skābaržus, vilkābeles, magnolijas, bārbeles un ložņu kārklus.

Tāpat projektā paredzēts sakārtot esošos skvēra gājēju celiņus, kuru segums ir fiziski novecojis, kā arī izbūvēt jaunus, kas respektē galveno gājēju kustības virzienu uz centra pusi. Gājēju ietve caur autostāvlaukumu paredzēta kā zaļais koridors, abās pusēs veidojot apstādījumus. Arī novecojušos soliņus un atkritumu urnas plānots nomainīt. Jāuzsver, ka būvprojekta risinājums paredz neskart skvērā ierīkotos dizaina dārzus un leģendārās dziedātājas Noras Bumbieres piemiņas skulptūras vietu – šīs teritorijas tiks integrētas, risinot visas skvēra teritorijas apvienošanu gan vizuāli, gan funkcionāli. Tāpat arī vērtīgie un unikālie skvērā augošie koki – zirgkastaņas, liepas un riekstkoki – projekta ietvaros tiks saglabāti, jo veido skvēra vertikālo dabas akcentu un norobežo telpu.

Stāvlaukums ir vitāli nepieciešams Jelgavas kultūras nama pasākumu apmeklētājiem, mākslinieciskās pašdarbības un profesionālajiem kolektīviem, jo līdz šim automašīnu novietošana kultūras nama apkārtnē ir bijusi apgrūtināta. Izbūvējamais autostāvlaukums diennakts režīmā nodrošinās kultūras nama apkārtnē dzīvojošo un pārējo Jelgavas iedzīvotāju un pilsētas viesu ērtu un drošu automašīnu novietošanu labiekārtotā un mūsdienīgā ārtelpā.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka līdz 5. decembrim notiek publiskā apspriešana par koku ciršanas ieceri. Iedzīvotāji ar ieceres materiāliem var iepazīties Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā (tālrunis 63005522, 63005537) un Būvvaldē (tālrunis 63005576) Lielajā ielā 11 no pulksten 8 līdz 17, kā arī pilsētas portāla www.jelgava.lv sadaļā «Pilsēta»/«Sabiedrība»/«Līdzdalība»/«Publiskā apspriešana koku ciršanai».

Būvieceres plāns

Vizualizācija: «Pilsētsaimniecība»

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja zhulik attēls

Varbūt vajadzēja stāvlaukumu starp Tonusu un 3. skolu, kur tās vecās ābeles un bomžu tualete.
Lietotāja Beidzot! attēls

Man patīk! Beidzot apkārtējo māju pagalmos pasākumu laikā netiks sadzītas zem logiem automašīnas! Sen vajadzēja šo stāvlaukumu! Paši lielie projekta norējēji būs pirmie, kas tur parkosies! Redzēsiet! Veiksmi!

Pievienot komentāru

Saistītie raksti