Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Jelgavas 4. vidusskolā «ieskanas» sienas

Jana Bahmane
Jau nākamnedēļ Jelgavas 4. vidusskolā notiks Eiropas Mūzikas skolotāju asociācijas konference, pulcējot vairāk nekā 200 mūzikas pedagogu no dažādām valstīm, un šodien, gatavojoties viesu uzņemšanai, skolā atklāti mākslinieka Raita Junkera sienu gleznojumi, kas veltīti skolas muzicēšanas tradīcijām. «Man ir liels prieks, ka man bija iespēja izpausties lielformāta glezniecībā – šie darbi ir paliekoši un būs skatāmi ilgu laiku. Paldies skolas vadībai par uzticēšanos,» atklājot gleznojumus, sacīja R.Junkers.

Jelgavas 4. vidusskolas 1. stāva gaiteni turpmāk papildinās trīs sienu gleznojumi – «Latvijas simtgades dziesma», «Taures skaņās, kad viļņojas gaiss» un «Atbalss», kuros R.Junkers iemiesojis ideju par skaņu attēlošanu krāsās. «Tagad skolā bez koriem un orķestriem skanēs arī gleznojumi,» vērtē Jelgavas 4. vidusskolas direktora vietniece mūzikas novirziena darbā un šī projekta idejas autore Liena Celma. Viņu jau ilgāku laiku esot uzrunājuši R.Junkera un viņa mākslas studijas «Mansards» audzēkņu darbi, un L.Celma ir priecīga, ka tagad tie būs skatāmi arī 4. vidusskolā. «Mēs gleznojumiem izvēlējāmies varavīksnes krāsas, un katrai no tām ir sava nozīme,» tā L.Celma. Savukārt Jelgavas 4. vidusskolas direktors Agris Celms papildināja, ka šie mākslas darbi ir ne vien vizuāli baudāmi, bet arī ļoti izglītojoši. «Lai saskatītu visas tās vērtības, kas ir šajos mākslas darbos, ir ilgi jāstāv un jādomā, un katru reizi var atklāt ko jaunu. Māksliniekam ir ļoti interesants rokraksts,» sacīja A.Celms.

R.Junkers atklāja, ka darba procesā saņēmis daudz pozitīvu atsauksmju no skolēniem, kas izrādījuši lielu interesi par topošajiem gleznojumiem un bijuši pārsteigti, ka to īstenošana ir pa spēkam vienam cilvēkam. «Katrai skolai ir savs gars un aura, un 4. vidusskolā mājo mākslas gars. Raita Junkera gleznojumi šai skolai ļoti piestāv,» sveicot skolas kolektīvu un mākslinieku, sacīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. Bet Jelgavas mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis vērsa uzmanību uz to, ka sienu gleznojumi ar augstu māksliniecisko vērtību ir arī citās Jelgavas skolās, piemēram, Valsts ģimnāzijā un Tehnoloģiju vidusskolā, un ne katra pilsēta var ar to lepoties. «Man ir īpašs lepnums par šiem trim gleznojumiem. Nezinu, vai daudzas Latvijas pilsētas var lepoties ar to, ka viņu skolās ir ienākusi augstas raudzes māksla,» tā M.Brancis, papildinādams, ka visi trīs darbi ir izturēti vienotā stilistikā.

Tāpat līdz ar sienu gleznojumiem, Jelgavas 4. vidusskolā šodien atklāta mākslas studijas «Mansards» audzēkņu darbu izstāde – arī šajos darbos bērni 10 līdz 15 gadu vecumā attēlojuši mūziku.

Jāatgādina, ka gleznojuma «Latvijas simtgades dziesma» centrā ir saule, tāpat tajā attēlots ozols kā latviskuma, stipruma un pamatīguma simbols, dzirnavas, baznīca un simboliski krāsu izteiksmē iemūžinātas septiņas skaņas. Savukārt gleznojumā «Taures skaņās, kad viļņojas gaiss» R.Junkers iedzīvinājis dažādus pūšaminstrumentus – tauri, tubu, mežragu, kontrabasu – kā atsauci uz skolas pūtēju orķestri. Savukārt trešajā gleznojumā attēloti klavieru taustiņi.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Juris attēls

Uzpidarasija skolu lai tikai pazīmētos
Lietotāja Ruta attēls

Uzrakstīji komentāru, lai pazīmētos? Ar ko nu kurš gatavs pazīmēties. Cik labi, ka ir tādi mākslinieki, kuri pazīmējas ar kaut ko tik skaistu!
Lietotāja vecāki  attēls

Paldies par labo un iedvesmu mūsu bērniem!
Lietotāja arī mamma attēls

Cik pozitīvi un priecīgi!
Lietotāja Ligita attēls

Izcils sirds darbs! Paldies māksliniekam Raitim Junkeram! Tāds mākslinieks ir ieguvums Jelgavai ....un ne tikai..Apsveicu RAITI!

Lapas

Pievienot komentāru

Saistītie raksti