Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Jelgavas 4. sākumskolā – jauna vingrošanas zāle

Anastasija Miteniece
Mājīga, mūsdienīgi aprīkota un plaša – Jelgavas 4. sākumskolā labiekārtota un šajā mācību gadā sākusi darboties jauna vingrošanas zāle. Ar pašvaldības atbalstu vasarā notikuši pēdējie apdares darbi, bet par Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvā «Zelta grauds» iegūto naudu, zālē iegādāts un nodrošināts jauns inventārs.

Pērn oktobrī, izvērtējot 2016./ 2017. mācību gada darbu, skolām tika pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas – «Zelta graudi», kā arī naudas balvas piecu tūkstošu eiro apmērā. Jelgavas 4. sākumskola, kas saņēma balvu pamatizglītības 1. posmā (1.–6. klašu grupā), lēma finansējumu izmantot lietderīgi – iepirkt sporta inventāru jaunajā vingrošanas zālē.

«Kopā ar pedagogiem spriedām par to, kā varētu lietderīgi izmantot iegūto naudas balvu. Viedokļi bija dažādi, bet viens bija skaidrs – vēlamies ieguldīt naudu fundamentālās lietās, kas būs aktuālas un lietderīgas arī pēc gadiem. Viens no biežāk dzirdētajiem ierosinājumiem bija aprīkojuma iegāde topošajai vingrošanas zālei,» stāsta Jelgavas 4. sākumskolas direktore Agita Lundberga.

Direktore norāda, ka zāle atrodas skolas ēkas cokola stāvā un ilgstoši bijusi kritiskā stāvoklī. «Padomju laikos, šķiet, zālē bija šautuve. Kad pirms vairākiem gadiem sākām lemt par tās labiekārtošanu, bija skaidrs, ka tur būs nepieciešami kapitālie būvdarbi. Pirmkārt, dārga ventilācijas izbūve, kā arī grīdas seguma nomaiņa no pašiem pamatiem un kosmētiskais remonts,» teic direktore, papildinot, ka pusotra gada gaitā šie darbi tika pamazām realizēti – iesaistoties projektā, izbūvēta ventilācija, bet ar pašvaldības atbalstu nomainītas grīdas un veikts kosmētiskais remonts. Bet «Zelta graudā» saņemtā naudas balva izmantota mūsdienīga sporta inventāra iegādei.

«Šobrīd vingrošanas materiālā bāze ir pielāgota arī jaunajam sporta stundas standartam, kur uzsvars ir uz vingrošanu, līdzsvaru, koordināciju un tai pašā laikā –savstarpēju sadarbību,» stāsta A.Lundberga. Lai veicinātu šādas prasmes, zāles vajadzībām iegādātas 20 zviedru sienas, spēle «Izpletnis», līdzsvara pussfēras, mīkstās bumbas, komandu lentes, lecamauklas un cits inventārs.

«Šobrīd bērni ir iejutušies jaunajā zālē un ar aizrautību pilda vingrinājumus. Liels ieguvums ir tas, ka mums apkārt ir patīkama, gaiša vide, moderns inventārs un vieta, kur var sportot viena klase atsevišķi, kas nozīmē lielāku koncentrēšanos mācību procesā,» norāda Jelgavas 4. sākumskolas sporta skolotāja Ingrīda Anzenava, papildinot, ka jaunā sporta zāle noteikti būs arī glābiņš tuvākā gada laikā, kamēr skolas stadionā notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi.

Jāpiebilst, ka līdz šim Jelgavas 4. sākumskola saņēmusi trīs «Zelta graudus». Par naudas balvām skolā ierīkota lasītava, izremontēta aktu zāle, skolas gaiteņos ierīkoti atpūtas stūrīši bērniem, kā arī iegādāts jauns inventārs sporta zālē.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti