Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no Z-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Jelgavā notiks reģionālajai reformai veltīta konference

www.jelgavasvestnesis.lv
Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) sadarbībā ar republikas pilsētu domēm un reģionālajām augstskolām organizē konferenču ciklu «Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi». Jelgavā, LLU Jelgavas pilī, seminārs notiks 7. jūnijā.

Konferenču cikla mērķis ir rast atbildi uz jautājumu, vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvājums administratīvi teritoriālajam modelim ir labākais risinājums Latvijas reģionu attīstībai un visas valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Konferences gaitā Jelgavā tiks apspriestas iespējas sekmēt līdzsvarotu un ilgtspējīgu Latvijas reģionu attīstību. LLPA uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams rast efektīvus risinājumus, lai apturētu iedzīvotāju skaita samazināšanos valstī un izlīdzinātu reģionu nevienlīdzību, kā arī atpalicību no Eiropas Savienības vidējā attīstības līmeņa.

«Latvijas lielajām pilsētām, kurās koncentrējas lielākais iedzīvotāju skaits un ekonomiskā aktivitāte, ir jābūt pārliecinātām, ka VARAM iecerētās reformas rezultāts būs ilgtspējīga attīstība visos Latvijas reģionos. Mums šobrīd pietrūkst objektīva pašreizējās situācijas un teritoriju attīstības tendenču novērtējuma, kā arī prognožu par reformas sekām. Konferenču cikla gaitā plānots rast atbildes uz virkni neatbildētu jautājumu par Latvijas reģionu līdzsvarotu un ilgtspējīgu attīstību,» uzsver LLPA izpilddirektors Viktors Valainis. Jelgavas konferences temats ir «Zemes resurss kā teritoriju attīstības faktors». Tajā piedalīsies LLPA prezidents Andris Rāviņš, LLPA izpilddirektors V.Valainis, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere, pārstāvji no LPS, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Zemkopības ministrijas.

Konferencē aicināts piedalīties ikviens interesents. Pieteikties iespējams, sūtot pieteikumu pa e-pastu: egita.veinberga@dome.jelgava.lv.

KONFERENCES DIENASKĀRTĪBA

Foto: LLPA

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti