Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Jelgavā nobalsojusi gandrīz trešdaļa balsstiesīgo (papildināta)

Ilze Knusle
Noslēgušās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Pulksten 20 durvis slēdza vēlēšanu iecirkņi, un šobrīd visos 15 pilsētas iecirkņos tiek skaitītas balsis. Pēc provizoriskajiem datiem, Jelgavā nobalsojusi gandrīz trešā daļa balsstiesīgo.

«Parasti līdz pulksten 16 vairākums jau ir nobalsojis, un atlikušajās stundās uz iecirkni aiziet vien kāds aizkavējies vēlētājs,» portālam www.jelgavasvestnesis.lv pastāstīja Jelgavas Vēlēšanu komisijas vadītājs Jānis Dēvics. Pēc Centrālās Vēlēšanu komisijas datiem uz pulksten 22.20, Jelgavā nobalsojuši 12 098 vēlētāji jeb 30,82 procenti balsstiesīgo.

J.Dēvics skaidro, ka vispirms tiks pārbaudītas tā saucamās reģistrācijas aploksnes – tās izmanto vēlētāji, kas atrodas slimnīcās un īslaicīgās aizturēšanas vietās. Jelgavā saņemta viena šāda balss – no slimnīcas. Pilsētas Vēlēšanu komisijai jāsazinās ar iecirkni, kurā vēlētājs ir reģistrēts, lai pārliecinātos, ka viņš nav nobalsojis iepriekš. Jelgavas slimnīcā balsoja kāds kungs no Jelgavas. Pēc tam būs jāievada sistēmā vēlētāju saraksti, jāsaskaita balsis vispirms manuāli un pēc tam – ar skeneri. J.Dēvics prognozē, ka iecirkņos ar mazāku vēlētāju skaitu darbs noslēgsies ap pusnakti, bet lielākajos – vēlāk. Vēlēšanu rezultāti gan tiks paziņoti tikai pēc pusnakts no svētdienas uz pirmdienu, kad Eiropas Parlamenta vēlēšanas būs noslēgušās arī pārējās dalībvalstīs.

Iepriekšējā balsošanā no 22. līdz 24. maijam Jelgavā nobalsoja 3857 vēlētāji jeb 9,82 procenti. Tiesa, iepriekšējo balsošanu aizēnoja ķibele ar datu pārraides sistēmu, kuras dēļ pusotru dienu iedzīvotājiem bija liegta iespēja nobalsot jebkurā iecirknī. Tomēr J.Dēvics norāda, ka iedzīvotāji bijuši saprotoši un nav saņemta neviena sūdzība. «Mēs piektdien centāmies palīdzēt tā, ka piefiksējām cilvēku tālruņa numurus un, kad sistēma atsāka darboties, sazinājāmies, ka var nākt nobalsot,» viņš stāsta. Arī Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijā un Valsts policijā apstiprina, ka vēlēšanas aizvadītas mierīgi – bez starpgadījumiem un sūdzībām.

Šodien vēlēšanu iecirkņu darbiniekus iepriecināja kāds jaunlaulāto pāris, kurš pamanījās paviesoties divos iecirkņos – vispirms pāris devās uz iecirkni, kurā reģistrēts līgavainis, bet pēc tam – uz iecirkni, kurā reģistrēta līgava. «Vēlēšanu iecirknī strādāju jau vairāk nekā desmit gadu, bet šī ir pirmā reize, kad mūsu iecirknī vēlēšanās piedalās līgava,» norāda vēlēšanu iecirkņa LLU sporta namā vadītāja Sandra Reksce.  

Pēc provizoriskajiem datiem, valstī kopumā līdz pulksten 16 vēlēšanās bija piedalījušies 27,52 procenti balsstiesīgo.  

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti