Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Lēns vējš, 5 m/s no R-DR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jelgavā jau nobalsojuši 4,27 procenti balstiesīgo

www.jelgavasvestnesis.lv
Šorīt pulksten 7 visā Latvijā durvis vēra 13. Saeimas vēlēšanu iecirkņi. Pirmās stundas laikā – līdz pulksten 8 Jelgavas 15 vēlēšanu iecirkņos savu izvēli jau bija izdarījuši 459 vēlētāji jeb 1,17 procenti balsstiesīgo. Taču kopā ar trīs dienās glabāšanā nodotajām balsīm Jelgavā jau nobalsojuši 4,27 procenti no balstiesīgajiem jeb 1669.

«Pirmajās stundās iecirkņos vēl rindas neveidojas, bet vēlētāju aktivitāte ir salīdzinoši liela un balsotāji ir visos iecirkņos. Rīts ir sācies mierīgi un pagaidām nekādus problēmjautājumus no vēlētājiem un arī novērotājiem neesam saņēmuši,» atzīst  Jelgavas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics.

Vakar bija pēdējā diena, kad balsi varēja nodot glabāšanā jeb nobalsot iepriekš. Kā uzsver J.Dēvics, uz tik lielu balsotāju aktivitāti nebija pat cerēts. Trīs dienu laikā Jelgavā balsi glabāšanā nodeva 1210 balstiesīgie jeb 3,09 procenti no Jelgavas vēlētājiem. Liela daļa no viņiem atzinuši, ka iepriekš balsojuši, jo šodien dosies ārpus Latvijas. Valstī kopumā balsi glabāšanā nodevuši 52 792 balsiesīgie jeb 3,41 procenti.

Jāatgādina, ka visi iecirkņi šodien būs atvērti līdz pulksten 20 un nobalsot var jebkurā iecirknī. Tāpat šodien līdz pulksten 12 vēl ir iespējams pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, iesniegumu nogādājot tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Savukārt tie iedzīvotāji, kuri balsot dosies ar personas apliecību (eID), vēl šodien Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) var izņemt vēlētāja apliecību, jo tikai ar personas apliecību nobalsot nav iespējams. PMLP Jelgavas nodaļa šodien strādās līdz pulksten 16.30.

Foto: Ivars Veiliņš

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti