Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Jelgavā dzēsts kūlas ugunsgrēks

Ritma Gaidamoviča
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdzēsēji glābēji vakar pēcpusdienā dzēsuši kūlas ugunsgrēku Romas ielā. VUGD uzsver: kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību.

VUGD pārstāve Viktorija Gribuste informē, ka izsaukums uz Romas ielu, kur dega pērnā zāle, saņemts trešdien pulksten 14.17. Kūla Romas ielā dega 20 kvadrātmetru platībā. Jāpiebilst, ka šis ir otrais šogad Jelgavā reģistrētais kūlas ugunsgrēks. Pirmais tika reģistrēts 23. februārī, kad pērnā zāle desmit kvadrātmetru platībā dega Uzvaras ielā.  

VUGD uzsver: kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD pa tālruni 112.

Saistībā ar kūlas ugunsgrēkiem VUGD kontrolē, vai tiek ievērotas «Ugunsdrošības noteikumu» prasības. Ja konstatēts pārkāpums, tiek uzsākta administratīvā lietvedība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Normatīvajos aktos ir paredzētie šādi sodi:

  • atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. panta ceturtajai daļai par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām 280 līdz 700 eiro;
  • atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 51. panta otrajai daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700  eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro;
  • saskaņā ar Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr.238 «Ugunsdrošības noteikumi» 21. punktu, zemes īpašniekiem (valdītājiem) jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu, atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179. panta pirmajai daļai VUGD uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskai personai – no 280 līdz 1400 eiro.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad VUGD sadarbojas ar Lauku atbalsta dienestu, kuram sniedz informāciju par kūlas degšanas vietām. Ja ir degusi kūla, zemes īpašniekiem tiek samazināts Eiropas Savienības platību maksājums.

Gadījumā, ja iedzīvotājs pamana, ka kāda persona dedzina kūlu, tad nekavējoties ir jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112, kā arī jāziņo Valsts policijai par pārkāpēju.

Jāpiebilst, ka Jelgavā 2018. gadā pavisam kopā tika dzēsti 57 kūlas ugunsgrēki.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti