Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Jelgava aicina ievērot vienlīdzības principus reģionālās reformas ieviešanā

www.jelgavasvestnesis.lv
Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš nosūtījis vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem ar aicinājumu izvērtēt vienlīdzības un taisnīguma principus attiecībā uz republikas lielajām pilsētām, realizējot administratīvi teritoriālo reformu, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

«Aicinu Jūs izvērtēt vienlīdzības un taisnīguma principus, pieņemot gala lēmumu par reģionālo reformu Latvijā, un piemērot vienādus kritērijus attiecībā uz lielajām pilsētām. Ņemot vērā pēdējās izmaiņas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas paziņojumā par triju pilsētu – Daugavpils (82 000 iedzīvotāju), Liepājas (68 000 iedzīvotāju), Rēzeknes (27 000 iedzīvotāju) republikas nozīmes pilsētu statusa saglabāšanu, vēršu Jūsu uzmanību, ka Jelgava ir ceturtā lielākā pilsēta valstī ar 60 tūkstošiem iedzīvotāju. Tā atbilst visiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas definētajiem kritērijiem, lai saglabātu republikas nozīmes pilsētas statusu un pastāvētu kā patstāvīga administratīvā teritorija. Jelgavas pilsētas dome šī gada 12. septembrī pieņēma lēmumu, ka nepiekrīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas virzītajai administratīvi teritoriālajai reformai, kura paredz Jelgavai atņemt republikas nozīmes pilsētas statusu. Lūdzam ņemt vērā 60 tūkstošu jelgavnieku vēlmi arī turpmāk dzīvot republikas nozīmes pilsētā, kuras izveidošanai ir dziļi vēsturiskas saknes un nozīmīga loma Latvijas brīvības cīņās,» teikts vēstulē.

Jāpiebilst, ka šodien Ministru kabineta sēdē plānots skatīt likumprojektu «Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums».

Plašāka informācija par teritoriālo reformu pieejama Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas mājaslapā.

Foto: Ivars Feldmanis

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti