Meklēšanas forma

Apmācies 1 °C Mērens vējš, 6.8 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Jāveic šā gada pēdējais NĪN maksājums

Anastasija Miteniece
Vēl ir iespējams veikt šā gada pēdējā ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) kārtējo maksājumu – maksāšanas termiņš ir 15. novembris.

NĪN par zemi un mājokli aprēķina uz gadu, un tas tiek sadalīts četros maksājumos. Šogad nodokļa maksāšanas termiņi bija 31. marts, 15. maijs, 15. augusts un 15. novembris, tādējādi novembra maksājums ir pēdējais. Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļa brīdina: ja samaksas termiņi ir nokavēti, atbilstoši likumam par termiņa kavējumu maksātājam tiek aprēķināta nokavējuma nauda – no laikā nenomaksātā pamatparāda 0,05 procenti par katru nokavēto dienu. Finanšu nodaļas vadītājas vietnieks nodokļu jautājumos Ingars Bušs norāda, ka saskaņā ar likumu kavējuma nauda netiks aprēķināta, ja pašvaldība saņems maksājumu piecu darba dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās, proti, šoreiz līdz ar svētku dienu tas ir līdz 23. novembrim. «Ja šis nosacījums netiks ievērots, nokavējuma naudu atbilstoši likumam aprēķina par periodu no nākamās dienas pēc nodokļa noteiktā maksāšanas termiņa iestāšanās līdz samaksas dienai, to ieskaitot,» skaidro I.Bušs, papildinot: piemēram, ja maksājums tiks veikts 24. novembrī, kavējuma nauda būs jāmaksā jau par deviņām nokavētām dienām.

Nomaksāt NĪN iespējams SIA «Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde» norēķinu punktos, bankā, internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Alternatīvs NĪN nomaksas veids ir, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tur pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Tāpat portālā www.epakalpojumi.lv nodokļa maksātāji var pieteikties paziņojumu par NĪN nomaksu turpmāk saņemt savā e-pastā.

Jautājumus par NĪN nomaksu var precizēt Jelgavas pašvaldības Finanšu nodaļā Lielajā ielā 11, 106., 107. un 108. kabinetā, vai pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596, 63005550.

Foto: no JV arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti