Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Jaunās policijas mašīnas būs vieglāk pamanāmas

Anastasija Miteniece
Šodien Hercoga Jēkaba laukumā jelgavniekiem prezentēta Valsts policijas operatīvā transporta jaunā vizuālā identitāte – tumši pelēkais trafarējums, kas kalpojis 27 gadus, aizvietots ar spilgtākiem risinājumiem. «Jaunais operatīvā transporta dizains ir kļuvis ne tikai mūsdienīgāks, bet arī funkcionālāks,» jaunā trafarējuma prezentācijā norādīja Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere.

Kā galveno trafarējuma dizaina maiņas ieguvumu T.Flandere min tā funkcionalitāti. «Šāda automašīna būs redzama un viegli pamanāma gan dienā, gan naktī, un tas ir būtiski, jo policijas galvenā funkcija ir sniegt palīdzību,» tā viņa, papildinot, ka izvēlētā krāsu gamma līdzinās operatīvajam transportam daudzās Eiropas valstīs, tomēr stilistiski saglabā latvisko identitāti. «ES jau ir pierasts, ka zaļā, zilā un baltā krāsa raksturīga policijas operatīvajam transportam. Turpmāk ārvalstu viesiem Latvijā pēc jaunā auto trafarējuma uzreiz būs skaidrs – tā ir policija, pie kuras iespējams vērsties pēc palīdzības,» vērtē T.Frandere.

Jāpiebilst, ka pie jaunā policijas transporta trafarējuma izveides aptuveni gadu strādāja Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. No sešiem viņu izstrādātajiem modeļiem ekspertu atzinību guva versija, ko piedāvāja Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina nodaļas studentes Megija Jurevica un Sallija Štāle, kuras strādāja docentes Maijas Rozenfeldes un profesores Ingūnas Eleres vadībā. Jaunās vizuālās identitātes dizains tapis ar nosaukumu «Pagātnes spēks nākotnē». Kā skaidro dizaina autores, trafarējumā viņas attēloja Daugavas straumes ritmu, kas simbolizē virzību uz priekšu nākotnē. Dizainā iekļauts arī pelēkais tonis, kas mijas ar dzelteno un zilo krāsu, veidojot stilizētu Laimas slotiņas elementu – spēcīgu latviskās identitātes ģenētisko kodu.

Jauno trafarējumu Valsts policija plāno ieviest pakāpeniski. Jau šogad vizuālās identitātes maiņu sāks piedzīvot operatīvais transports, kas saistīts ar ceļu satiksmes kontroli un patrulēšanu, bet pakāpeniski trīs gadu laikā tas tiks nomainīts visam transportam. Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava norāda, ka jaunais dizains vienai automašīnai izmaksā divreiz dārgāk par pelēcīgo trafarējumu, tomēr arī materiālu kvalitāte un funkcionalitāte nav salīdzināma – jaunajā trafarējumā izmantoti Ziemeļeiropas līmeņa augstākās kvalitātes gaismu atstarojošie materiāli, kas spēj nodrošināt labāku redzamību un ilgnoturību mūsu klimatiskajā zonā. Jāpiebilst, ka iepriekšējais – pelēkais – trafarējums kalpoja 27 gadus – to 1991. gadā izstrādāja Latvijas Mākslas akadēmijas profesors dizainers Gunārs Glūdiņš.

Jauno operatīvā transporta dizainu vērtēja arī daudzi jelgavnieki. «Šodien ar vīru savā brīvdienā nācām apskatīt jauno policijas auto. Tas šķiet spilgts un moderns!» stāsta jelgavniece Ninele. Savukārt jelgavnieks Edgars uzsver tā funkcionālās priekšrocības. «Iepriekš pamanīt policijas auto ceļa malā bija neiespējami. Ļoti gribētu redzēt, kā ar atstarotājiem tā izskatās tumsā,» saka Edgars. Citi portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie jelgavnieki uzvēra auto līdzību ar Zviedrijas policijas automašīnu.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti