Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Izstādē varēs apskatīt vairāk nekā 200 šķirnes kaķu

Jana Bahmane
19. un 20. maijā Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) jau astoto reizi notiks Starptautiska specializētā kaķu izstāde «Jelgavas kaķis 2018», sniedzot iespēju interesentiem apskatīt vairāk nekā 200 šķirnes kaķu no Baltijas valstīm, Somijas, Itālijas, Nīderlandes, Beļģijas, Krievijas un Baltkrievijas. «Visplašāk izstādē būs pārstāvēti meinkūnu šķirnes kaķi, jo šo gadu gaitā esam sapratuši, ka meinkūni jelgavniekiem ir īpaši mīļi,» stāsta izstādes koordinatore Mārīte Baranovska.

M.Baranovska atklāj, ka izstādē varēs sastapt arī pagājušā gada titula «Jelgavas kaķis» ieguvēju – meinkūnu šķirnes runci Pīru. «Pērn viņš vēl bija pusaudzis, bet šogad mums būs iespēja redzēt, kā runcis ir izaudzis un mainījies,» papildina izstādes koordinatore. Līdzās izplatītākām kaķu šķirnēm būs apskatāmi arī retu šķirņu pārstāvji, piemēram, Ēģiptes mau.

Abas izstādes dienas notiks meinkūnu un citu kaķu šķirņu prezentācijas. «Papildu tām izstādes apmeklētāji varēs aprunāties ar kaķu audzētājiem, izzināt sev interesējošo kaķu šķirņu īpatnības, kā arī nobalsot par savu favorītu,» stāsta M.Baranovska. Pasākuma noslēgumā, 20. maijā pulksten 14, tiks paziņots titula «Jelgavas kaķis 2018» ieguvējs. «Paldies jelgavniekiem par aktīvo iesaistīšanos kaķu vērtēšanā – kaķu saimniekiem šis novērtējums ir liels prieks un gods,» tā izstādes koordinatore.

Bez kaķiem izstādē būs apskatāmi arī citi dzīvnieki – šinšillas, truši, kanārijputniņu un papagaiļu kolekcijas, eksotiskie rāpuļi.

Izstāde 19. un 20. maijā notiks ZOC, Kronvalda ielā 24. Sestdien, 19. maijā, interesenti izstādi aicināti apmeklēt no pulksten 10 līdz 17, bet svētdien – no pulksten 10 līdz 15. Biļetes izstādes dienās varēs iegādāties ZOC, cena – 3 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,50 eiro, bet pirmsskolas vecuma bērni izstādi varēs apmeklēt bez maksas.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti