Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Gudro vecāku skolā runās par to, kā sagatavot bērnu pārmaiņām

Ritma Gaidamoviča
Kā sagatavot bērnu pārmaiņām, kad ģimenē ienāk otrs bērns, kad viņam jāuzsāk bērnudārza gaitas vai, kad vecāki sāk strādāt – par šīm un vēl citām tēmām tiks runāts nākamajā bezmaksas semināru cikla «Gudro vecāku skola» nodarbībā «Kā sagatavot bērnu pārmaiņām viņa dzīvē». Nodarbība Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 notiks nākamotrdien, 19. martā, pulksten 17.30. Semināru varēs noskatīties arī interneta tiešraidē.

«Jauna dzīves vieta, māsas vai brāļa piedzimšana, skolas, pirmsskolas gaitu uzsākšana, vecāku atgriešanās darbā – tās visas ir nozīmīgas pārmaiņas bērna dzīvē. Ikvienas pārmaiņas nes līdzi daudz dažādu emociju, ar kurām bērnam un pieaugušajam ir jātiek galā. Ja pieaugušajam ir prasmes tikt galā ar pārmaiņām, bērnam ir vajadzīgs vecāku atbalsts gan gatavojoties pārmaiņām, gan ejot tām cauri. Šajā nodarbībā tiks runāts par dažādām bērnu emocionālajām un uzvedības reakcijām, kas saistītas ar pārmaiņām viņa dzīvē. Kā arī tiks apskatīti veidi, kā vecākiem emocionāli stiprināt sevi un mierīgi pieņemt un atbalstīt bērnus pārmaiņu laikā,» stāsta ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga.

Seminārā tiks pārrunāti šādi temati: kā sagatavot bērnu pārmaiņām, kas jāņem vērā saistībā ar bērna attīstību un temperamentu; otra bērna piedzimšana; pirmsskolas/skolas uzsākšana vai maiņa; vecāks sāk strādāt; dažādi negatīvi notikumi; draudzības zaudēšana; ko darīt un ko noteikti nedarīt, sagatavojot bērnu pārmaiņām viņa dzīvē.

Nodarbību vadīs Marte Meo terapeite, kognitīvi biheiviorālā terapeite un trīs bērnu mamma Gunita Kleinberga.

Nodarbībai lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 63012159, 63082101, 29222737 vai rakstot pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv. Vietu skaits ir ierobežots.

Tiem vecākiem, kuri uz nodarbību netiks, būs iespēja to skatīties interneta tiešraidē ZRKAC facebook.com lapā vai arī videoierakstā, kas tiks ievietots ZRKAC mājaslapas www.zrkac.lv «Videogalerijā» pēc pasākuma norises.

ZRKAC ir apkopojis statistikas rādītājus, cik cilvēku Gudro vecāku skolas nodarbības noskatās tiešsaistē, kopš šāda iespēja tiek piedāvāta. Nodarbībai par to, kā pasargāt bērnus no traumām un sniegt pirmo palīdzību ZRKAC facebook.com lapā bija 1174 skatījumu, no tiem 685 unikālie, bet lekcijai «Mazais tirāns – ko darīt?» – 3026 skatījumu (1704 unikālie), savukārt lekcijai par sociālo, sadzīves un pašapkalpošanās prasmju attīstību mazulim – 983 skatījumu, no tiem unikālie 579. «Vecāki novērtē un izmanto šo iespēju. Ne reizi vien esam dzirdējuši, ka vecākiem klātienes nodarbībā liedz piedalīties tas, ka nav kas nodarbības laikā pieskata viņu bērnus, taču iegūt informāciju viņiem ir svarīgi, tāpēc labprāt izmanto iespēju skatīties lekciju internetā. Lai gan sākotnēji mums šī iespēja raisīja bažas par to, ka saruks Gudro vecāku skolas apmeklējums klātienē, tās neattaisnojās. Klātienes nodarbības priekšrocība ir tā, ka apmeklētājs pēc nodarbības var uzdod lektoram savus interesējošos jautājumus un saņemt atbildes, padomus konkrētās situācijas risināšanā. Un vecāki to izmanto. Šāda iespēja nav tiem, kuri lekciju skatās internetā,» norāda ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna.

Jāpiebilst, ka atsevišķas Gudro vecāku skolas lekcijas ir iespējams noskatīties arī ZRKAC mājaslapas www.zrkac.lv sadaļā «Videogalerija».

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka bezmaksas semināru cikls «Gudro vecāku skola» ir domāts vecākiem, audžuvecākiem, auklēm un visiem, kuri audzina bērnus vecumā līdz 7 gadiem. Semināru ciklā vecākiem ir iespēja tikties ar pieredzes bagātiem bērnu psihologiem, ārstiem un bērnu attīstības speciālistiem, lai rastu atbildes un praktiskus risinājumus ļoti konkrētos bērna audzināšanas un attīstības jautājumos.

Semināru cikls «Gudro vecāku skola» ir viena no Jelgavā īstenotās Veselības veicināšanas programmas aktivitātēm.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti