Meklēšanas forma

Neliels lietus 3 °C Lēns vējš, 4.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Gudro vecāku skolā runās par bērnu hiperaprūpi

Ritma Gaidamoviča
Nākamotrdien, 5. martā pulksten 17.30, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) Svētes ielā 33 notiks kārtējā bezmaksas semināru cikla «Gudro vecāku skola» nodarbība. Sarunas tēma – «Sociālo, sadzīves, pašapkalpošanās prasmju attīstība. Kā izvairīties no hiperaprūpes «lāča pakalpojuma»». Nodarbību varēs noskatīties arī tiešraidē internetā.

«Pašapkalpošanās, sociālās un sadzīves prasmes ir būtiskas prasmes, kuras vecākiem ir jāiemāca bērniem, jo veiksmīgi un labi apgūtas sociālās un pašaprūpes prasmes palīdz bērnam ikdienas situācijās gan pirmsskolā, gan skolā un saskarsmē ar draugiem. Bērniem apgūstot šī prasmes, būtiska loma ir vecāku atbalstam, lai palīdzētu bērnam, bet nepārcenstos, jo bērnam jājūtas spējīgam un kompetentam veikt darbus un lietas patstāvīgi,» norāda ZRKAC Tālākizglītības nodaļas vadītāja Astra Vanaga.

Šajā vecāku nodarbībā uzmanība tiks veltīta tam, lai ar vecākiem pārrunātu bērnu audzināšanas stilus, apskatītu bērnu pašapkalpošanās, sadzīves prasmju attīstību, kā arī sociālo prasmju attīstību, to veicināšanu un nozīmi bērnu dzīvē. Nodarbību vadīs Marte Meo terapeite, kognitīvi biheiviorālā terapeite un trīs bērnu mamma Gunita Kleinberga.

Nodarbībai lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 63012159, 63082101, 29222737 vai rakstot pa e-pastu astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv. Vietu skaits ir ierobežots.

Tiem vecākiem, kuri uz nodarbību netiks, būs iespēja to skatīties interneta tiešraidē ZRKAC facebook.com lapā vai arī videoierakstā, kas tiks ievietots ZRKAC mājaslapas www.zrkac.lv «Videogalerijā» pēc pasākuma norises.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka bezmaksas semināru cikls «Gudro vecāku skola» ir domāts vecākiem, audžuvecākiem, auklēm un visiem, kuri audzina bērnus vecumā līdz 7 gadiem. Semināru ciklā vecākiem ir iespēja tikties ar pieredzes bagātiem bērnu psihologiem, ārstiem un bērnu attīstības speciālistiem, lai rastu atbildes un praktiskus risinājumus ļoti konkrētos bērna audzināšanas un attīstības jautājumos.

Semināru cikls «Gudro vecāku skola» ir viena no Jelgavā īstenotās Veselības veicināšanas programmas aktivitātēm.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti