Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

Gripas monitoringā Jelgavā jauni saslimšanas gadījumi nav reģistrēti

Anastasija Miteniece
Pēc aktuālajiem gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju datiem, kas Jelgavā tiek monitorēti pie četriem ģimenes ārstiem, pagājušajā nedēļā jauni gripas saslimšanas gadījumi pilsētā nav reģistrēti. Vienlaikus turpina samazināties augšējo elpceļu saslimšanas gadījumu skaits – pagājušajā nedēļā Jelgavā konstatēti 1211,8 šādi saslimšanas gadījumi uz 100 000 cilvēku.

«Jāņem vērā, ka gripas un augšējo elpceļu saslimšanu monitoringā no visiem Jelgavas ģimenes ārstiem iesaistīti tikai četri un aktuālos datus veido pacienti, kas reāli ir vērsušies pie ārsta,» skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Zemgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Olga Kovaļauska, papildinot: pacienti pie četriem ģimenes ārstiem veido vismaz 10 procentus no visiem pilsētas iedzīvotājiem, pārstāvot visas vecuma grupas. Līdz ar to, lai iknedēļu veiktu gripas monitoringu, gripas un augšējo elpceļu slimnieku skaits pie šiem ģimenes ārstiem tiek aprēķināts attiecībā uz 100 000 iedzīvotāju.

Iknedēļas monitorings notiek arī Jelgavas pilsētas slimnīcā. Pagājušajā nedēļā hospitalizēti 234 pacienti un astoņiem no viņiem konstatēta gripa. «Šobrīd gripas slimnieku skaits slimnīcā ir divreiz mazāks nekā janvārī un februārī, tomēr pēc pieredzes zinām – gripas vīrusam ir viļņveida dinamika,» norāda Jelgavas pilsētas slimnīcas galvenā virsārste Solveiga Ābola. Viņa stāsta, ka Jelgavas slimnīcā karantīna tiek pārtraukta tad, kad saslimstības rādītāji ir zemi ilgākā laika posmā un valstī tiek pārtraukta epidēmija. Lai gan situācija šobrīd ir uzlabojusies arī valsts līmenī, SPKC speciālisti lēš, ka par gripas epidēmijas beigām valstī varētu paziņot ne ātrāk kā aprīļa sākumā.

Jāpiebilst, ka līdz ar saslimstības rādītāju mazināšanos pakāpeniski uzlabojas arī apmeklējums pilsētas izglītības iestādēs. Skolās apmeklējums pagājušā nedēļā bija 96,1 procents, bet pirmsskolas izglītības iestādēs – 82,9 procenti.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti