Meklēšanas forma

Apmācies 15 °C Vēja vēsma, 1.5 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 21. AugustsVārda dienu svin: Janīna, Linda

Gripas izplatība pilsētā nav augusi

Anastasija Miteniece
Gripas izplatība Jelgavā pagājušajā nedēļā nav augusi – pēc aktuālajiem gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa datiem, Jelgavā pagājušajā nedēļā reģistrēti 302,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju un tas ir tikpat, cik iepriekšējā nedēļā. Vienlaikus samazinājies augšējo elpceļu saslimšanas gadījumu skaits.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Zemgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Olga Kovaļauska norāda, ka pēc monitoringā iegūtajiem datiem, pagājušajā nedēļā gripas saslimšanas gadījumu skaits ir palicis nemainīgs – tie aizvien ir 302,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Jāpiebilst gan, ka šis rādītājs liecina par to, ka slimības izplatība trīskārt pārsniedz epidēmijas slieksni. Vienlaikus epidemioloģe akcentē, ka augšējo elpceļu saslimšanas gadījumu skaits ir mazinājies no 2308,1 līdz 2207,2 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 cilvēku. Pagājušajā nedēļā saaukstēšanās reģistrēta 153 pacientiem.

Pagājušajā nedēļā ievērojami uzlabojies arī apmeklējums pilsētas izglītības iestādēs. Bērnudārzu apmeklējums pagājušajā nedēļā palielinājies līdz 73,5 procentiem (nedēļu iepriekš – 56 procenti), savukārt skolās – līdz 89,4 procentiem (nedēļu iepriekš bija 84 procenti). «Šobrīd saslimšana ar gripu konstatēta visās vecuma grupās. Bet visvairāk gadījumu pagājušajā nedēļā reģistrēti pacientiem vecumā līdz četriem gadiem,» norāda O.Kovaļauska, papildinot: bērni līdz divu gadu vecumam ir saslimšanas riska grupā, tādēļ viņiem īpaši ieteicams vakcinēties. Savukārt pneimoniju gadījumu skaits ir izteikts pacientiem vecuma grupā no 64 gadiem un vecākiem.

Uz Jelgavas pilsētas slimnīcu aizvadītajā nedēļā hospitalizēti 12 pacienti. Gripas zonas laikā slimnīcā mediķu palīdzība bija nepieciešama kopumā 271 pacientam. «Gripa nebūt neapstiprinās visiem pacientiem, kuri ierodas slimnīcā. Šobrīd aktuālas ir arī augšējo elpceļu slimības un dažkārt simptomi mēdz būt līdzīgi,» skaidro Jelgavas pilsētas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola, uzsverot: par gripas saslimšanu liecina pēkšņa saslimšana – augsta temperatūra līdz pat 40 grādiem, sauss klepus un bieži vien arī sajūta, ka lauž kaulus. «Uzliesmojums un liels slimnieku skaits bija janvāra sākumā, savukārt šobrīd situācija ir stabilizējusies – nedēļā uz slimnīcu ar aizdomām par gripu tiek hospitalizēti tiek ap desmit cilvēkiem,» tā viņa.

Jāpiebilst, ka šobrīd nekādi ierobežojumi saistībā ar gripas epidēmiju pilsētā nav pieņemti. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē norāda, ka šobrīd pilsētas iestādes patstāvīgi kontrolē situāciju, izvērtē riskus un pieņem lēmumus par dažādu pasākumu norisi.

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka epidēmijas laikā aizdomu gadījumā par saslimšanu ar gripu, iedzīvotāji aicināti sākotnēji telefoniski sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai pārrunātu labāko risinājumu palīdzības saņemšanai – kādus atveseļošanās pasākumus veikt mājas apstākļos vai ieteicamāk apmeklēt ģimenes ārsta praksi vai ar ģimenes ārstu vienoties par mājas vizīti. Bet pilsētas ārsti aicina cītīgāk ievērot arī bērnudārza apmeklējuma kultūru un gadījumos, kad radušās aizdomas par bērna saslimšanu, novērot to mājas apstākļos, nevis bērnudārzā – vīrusa izplatība un inficēšanās notiek ļoti ātri.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti