Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Godina Latvijā kritušos britu karavīrus

Ilze Knusle
«Ik gadu Atceres dienā mēs atceramies Pirmā pasaules kara beigas un visus, kas toreiz ir atdevuši savu dzīvību. Šodien Latvijā mēs pieminam Karaliskās Jūras kara flotes un Lielbritānijas armijas kareivjus, kuri atdeva dzīvību cīņā par Latvijas neatkarību un atdusas Jelgavā,» noliekot ziedus pie britu kareivju piemiņas vietas Jelgavas Meža kapos, norādīja britu vēstnieks Latvijā Kīts Šenons.

Šodien, klātesot Lielbritānijas vēstniecības pārstāvjiem, militārpersonām, Jelgavas pašvaldības vadībai un citiem dalībniekiem, tika pieminēti Meža kapos apglabātie 36 Pirmajā pasaules karā kritušie britu karavīri. Ziedus, kas gūla piemiņas vietā, rotāja lentes dažādu valstu karogu krāsās, piemēram, Kanādas, Polijas, Vācijas, Ukrainas, Turcijas, Japānas, Latvijas.

Pēc tam delegācija devās arī pie pieminekļa latviešu kareivjiem. «Novembris latviešiem ir īpašs mēnesis – mēs svinam valsts dzimšanas dienu, atzīmējam Lāčplēša dienu un sakām paldies tiem kareivjiem un civiliedzīvotājiem, kuri pirms simts gadiem iestājās par Latvijas neatkarību. Tāpat kā toreiz, arī tagad ir svarīga kopības sajūta, lai dzīvotu drošībā un brīvībā,» noliekot ziedus, norādīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Atceres diena Lielbritānijā pielīdzināma mūsu Lāčplēša dienai Latvijā, kuras laikā piemin militārpersonas, kas zaudējušas dzīvību, pildot dienesta pienākumus gan agrākos gados, gan arī mūsdienās. Atceres dienas simbols ir sarkana magone, tāpēc visos pasaules karos kritušo karavīru Atceres diena tautā tiek saukta par Sarkano magoņu diena.

Jāpiebilst, ka pasākumu Jelgavā rīko Lielbritānijas vēstniecība Latvijā.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti