Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Godina gaišāko pilsētas objektu saimniekus

Anastasija Miteniece, Jana Bahmane
Šovakar Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) sveikti konkursa «Gaišākais pilsētvides objekts Jelgavā 2017» laureāti. «Ir sācies īpašs gads – Latvijas simtgade, un arī pilsēta šoreiz ir izrotāta īpaši. Lai šis gads mums ir izdevies, un lai Latvija savā simtgadē var lepoties ar Jelgavu!» uzrunājot konkursa dalībniekus, sacīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Konkurss «Gaišākais pilsētvides objekts Jelgavā» notiek jau 13. gadu, un šoreiz vērtēšanas komisiju pārsteidzis rekordlielais dalībnieku skaits – žūrija apsekojusi simts objektu, izvēloties 57 konkursa laureātus, kas šodien sveikti ZRKAC. «Uguntiņa, ko katrs iededz pie savas mājas, pārvēršas gaismas jūrā, un šogad mums īpaši patika tas, ka daudzi, izrotājot savus objektus, bija izveidojuši veselu stāstu, parādot sev un citiem, ka ir saimnieki, jo saimniekiem patīk sakopta vide,» norādīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks un konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Jurijs Strods. Viņš atklāja, ka žūrijai neesot bijis viegli noteikt laureātus, jo konkursa dalībnieku šoreiz bijis ļoti daudz. Dalībnieki vērtēti sešās kategorijās, un īpaši aktīvi bijuši privātmāju saimnieki.

Par uzvarētāju nominācijā «Daudzdzīvokļu māju balkoni (lodžijas)» kļuva Lidotāju ielas 2 – 29 balkona saimnieks Saulius Morkunas ar ģimeni. «Šajās mājās balkonu rotājām pirmoreiz,» saka S.Morkunas, kurš ar ģimeni – sievu Nataļju un gadu veco dēliņu Dariusu – uz dzīvokli Lidotāju ielā pārcēlies pērn septembrī. «Jaunajās mājās mums ir plašs balkons, tādēļ jau uzreiz zinājām, ka svētku laikā varēsim eksperimentēt. Savu ieceri īstenojām īsi pirms Ziemassvētkiem – rotājumi ļoti palīdz radīt svētku noskaņu arī lietainā laikā, kad no sniega nav ne miņas,» tā Nataļja, uzsverot, ka izvēlējās ieturētu krāsu gammu, izmantojot pārsvarā aukstos baltos un zilos toņus.

«Katru gadu māju cenšamies izrotāt arvien interesantāk,» saka Ganību ielas 37 saimniece Rita Rasiņa. Ganību ielas izgaismotie nami kļuva par laureātiem nominācijā «Spožākā iela». R.Rasiņa uzsver, ka mājas izdaiļošana ir tradīcija, kas aizsākās 2007. gadā: «Esmu pabeigusi daiļdārzniecības kursus, tādēļ varētu teikt, ka iekārtot dārzu – gan rotāt to uz svētkiem, gan iekopt pavasarī un vasarā – ir mans hobijs.» Viņa akcentē, ka bija nolēmusi izcirst mājas priekšā esošos krūmus, lai ierīkotu dārziņu un piedalītos pašvaldības konkursā par sakoptāko pilsētvides objektu, bet pārdomājusi un tos atstājusi, lai ziemā varētu skaisti izrotāt šim konkursam. Garāmgājēji, skatoties uz Ganību ielas namu, teic – sprigani, savukārt mājas īpašniece uzsver: prieku un noskaņu radījušas vien pāris krāsainu virteņu, diskobumba un kustīgās gaismas. «Kad sāc rotāt, rodas tāds kā azarts darīt vēl interesantāk, vēl labāk,» atzīst sieviete, papildinot, ka sarosījušies arī kaimiņi, līdz ar to uzposta izskatās visa iela.

Savukārt Ausekļa ielas 18/20 nama saimnieks Raimonds Bretšneiders ir viens no uzvarētājiem nominācijā «Privātmājas». «Šogad mūsu piemājas dārzā ir divi objekti, kas garāmgājēju skatienam liek pakavēties – kustīgās lampiņas, kas izskatās kā lāstekas, un barotavas putniem,» R.Bretšneiders. «Kokos iekāru apelsīna šķēles, tādēļ ziemā zvirbuļi mūsu dārzu tur cieņā. Savukārt, tuvojoties Ziemassvētkiem, braucu uz Rīgu meklēt īpašas kustīgās virtenes, kas tumsā izskatās kā krītošas lāstekas,» saimnieks atklāj, ka tās iegādājies par pārdesmit eiro un tikai vēlāk dažādas lētākas alternatīvas atradis internetā. «Šoziem lāstekas redzējis neesmu, tādēļ ļoti gribējās pavērot vismaz mākslīgās,» saka nama saimnieks, papildinot, ka centies radīt ziemīgāku sajūtu ne tikai sev, bet arī citiem. «Netālu no mūsu mājas ir bērnudārzs, tādēļ katru dienu te iet bērni ar vecākiem. Viņiem arī ir patīkami pavērot kustīgās virtenes, putnus. Ir bijis, ka cilvēki apstājas, lai uzņemtu bildi,» tā vīrietis.

Šogad svētku laikā gaiša tapa arī Ūdensvada iela, kur par īpašu noskaņu bija parūpējies uzņēmums «Jelgavas ūdens», kas atzīts par uzvarētāju nominācijā «Pašvaldības uzņēmumi un iestādes». «Rotājām uzņēmuma darbinieku, kā arī citu pilsētnieku priekam,» saka «Jelgavas ūdens» finanšu direktore Indra Bērziņa, nenoliedzot, ka šoreiz bijusi arī iecere iegūt konkursa balvu. «Aptuveni divus gadus gatavojāmies konkursam,» tā viņa. Proti, pirms diviem gadiem izgaismots tornis, savukārt, pateicoties elektrodienesta darbinieku prasmēm, šoreiz samontētas arī virtenes, kas rotā ēku jumtus. «Uzņēmuma teritorijā ienākuši arī aļņi – tos novietojām uz noliktavas ēkas labākai redzamībai,» teic uzņēmuma finanšu direktore, papildinot, ka izgaismotos meža zvērus, kas reizē ir arī pilsētas simbols, novērtējuši un par tiem paldies teikuši blakus esošā bērnudārza «Gaismiņa» audzēkņi.

Foto: Santis Zībergs un Ivars Veiliņš 

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti