Meklēšanas forma

Apmācies -5 °C Viegls vējš, 2.8 m/s no D-DA
Otrdiena, 2019. gada 22. JanvārisVārda dienu svin: Austris

Ģimenei draudzīgākās vietas Latvijā – Jelgavas pilsētas bibliotēka un «Chocolate&Pepper»

Ritma Gaidamoviča
Biedrības «Babyroom.lv» un lielākā ģimenes portāla Cālis.lv veiktajā vecāku aptaujā jau otro gadu noskaidroti ģimenēm draudzīgākie uzņēmumi Latvijā sešās nominācijās. Par ģimenei draudzīgāko mākslas un kultūras jomā šogad atzīta Jelgavas pilsētas bibliotēka, bet uzvaras laurus ēdināšanas jomā jau otro gadu plūc Jelgavas restorāns «Chocolate&Pepper». Savukārt Jelgavas restorāns «Parks» saņēma konkursa speciālo balvu.

Iestādes un uzņēmumus balsošanai izvirzīja apmeklētāji, no 21. septembra līdz 8. oktobrim iesakot tos portālā Cālis.lv, kur arī varēja nobalsot par tiem. Kategorijā «Draudzīgākais uzņēmums mākslas vai kultūras jomā» šogad visvairāk balsu saņēma Jelgavas pilsētas bibliotēka. «Šis gads Jelgavas pilsētas bibliotēkai ir ļoti nozīmīgs. Esam saņēmuši profesionāļu augstāko vērtējumu kā gada bibliotēka Latvijā un tagad arī atzīta par ģimenēm draudzīgāko vietu. Mums ir liels gandarījums par paveikto, un no sirds pateicamies mūsu lasītājiem un apmeklētājiem,» saka Jelgavas pilsētas bibliotēkas vadītāja Lāsma Zariņa, kurai apbalvojumu vakar pasniedza labklājības ministrs Jānis Reirs.  

Bibliotēkas vadītāja uzsver, ka Jelgavas pilsētas bibliotēka un tās filiāles ir daudz strādājušas, lai jelgavnieki iemīlētu grāmatu, lai atrastu ceļu uz bibliotēku un, lai apmeklētāji šeit justos labi un gaidīti. «Organizējam ģimenes dienas, piedalāmies lasītveicināšanas programmās «Pūcītes skola», «Bērnu žūrija», «Mana mazā bibliotēka». Tāpat piedalāmies arī pilsētas pasākumos, atveram savas durvis Muzeju naktī, Ziemeļvalstu nedēļā, Jelgavas ledus svētkos un šogad arī Baltu vienības dienā,» stāsta L.Zariņa, uzsverot, ka saņemtā balva ir īpašs novērtējums bibliotēkai, tās darbiniekiem, kas reizē ļauj lepoties ar savu pilsētu. «Jelgava ir ģimenei draudzīga pilsēta. Katrs mazais un lielais jelgavnieks ir ļoti gaidīts pilsētas bibliotēkās, tās ir drošas un laimīgas vietas,» tā vadītāja.

Bet jau otro reizi par ģimenei draudzīgāko uzņēmumu ēdināšanas pakalpojumu jomā atzīts Jelgavas restorāns «Chocolate&Pepper». Tā vadītāja Diāna Alksne portālam www.jelgavasvestnesis.lv atzīst: «Protams, ir liels prieks un pagodinājums, saņemt šo balvu jau otro reizi, taču tā uzliek papildu atbildību. Mums ir jāturpina strādāt tā, lai noturētu savu statusu un nesagādātu apmeklētājiem vilšanos». Restorāna vadītāja uzsver, ka svarīgākais šajā konkursā ir tas, ka galvenie vērtētāji ir tieši klienti, kuri ikdienā apmeklē restorānu. «Paši ikdienā novērojam, ka arvien vairāk pie mums nāk tieši ģimenes ar bērniem. Un jāteic, ka mazie klienti ir ļoti prasīgi. Mums ir ļoti jāpiedomā pie saistošas vides radīšanas, bērnu ēdienkartes… Tiesa, lielākā daļa cilvēku, par to vai šī vieta ir ģimenei draudzīga, spriež tikai pēc tā vai tajā ir rotaļu stūrītis, pārtinamais galdiņš, bērnu ēdienkarte, taču man kā mammai šķiet, ka daudz svarīgāk tomēr ir personāla attieksme, caur kuru ir saprotams vai bērni šeit tiešām ir gaidīti vai nē. Mēs savā restorānā pievēršam tam pastiprinātu uzmanību. Protams, tas prasa papildu uzmanību no mūsu darbiniekiem, taču mēs tam esam gatavi un atvērti,» saka D.Alksne.

Apbalvošanas pasākumā septiņiem vecāku izvirzītiem uzņēmumiem tika pasniegtas «Latvijas valsts simtgades specbalvas 2018» – Latvijā ražoti pārtinamie galdiņi un dāvana, kas sarūpēti sadarbībā ar «Bella Baby Happy». Šo balvu saņēma arī restorāns «Parks» Jelgavā. «Jau no pirmās dienas restorānā esam domājuši par to, lai pie mums ģimenes justos labi. Pašsaprotami bija izveidot bērnu stūrīti, labierīcības iekārtot tā, lai ērti vecākiem, izstrādāt bērnu ēdienkarti,» stāsta restorāna vadītāja un līdzīpašniece Santa Zaķevica, piebilstot, ka saņemtā balva jau drīzumā tiks likta lietā. «Līdz šim mums tikai vienā tualetē bija pārtinamais galdiņš, jo otra ir par mazu, lai tajā izvietotu stacionāro pārtinamo galdu, taču šis dāvanā saņemtais ir piestiprināms pie sienas, un tas nozīmē, ka tagad abās labierīcībās būs pārtinamie galdi,» stāsta restorāna vadītāja.  

Par ģimenei draudzīgāko ārstniecības jomā atzīta Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, tirdzniecības jomā – tirdzniecības centrs «Rīga Plaza», tūrisma jomā – Mālpils muiža, bet aktīvās atpūtas jomā – «Avārijas brigāde».

Biedrības «Babyroom.lv» pārstāve Anna Rozīte piebilst, ka ģimenei draudzīgu vietu Latvijā kļūst arvien vairāk. Mājaslapā www.babyroom.lv apzināto vietu skaits jau pārsniedzis trīs simtus.  

Foto: Jelgavas pilsētas bibliotēka, publicitātes

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti