Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 8 °C Viegls vējš, 3.1 m/s no D-DR
Svētdiena, 2019. gada 17. NovembrisVārda dienu svin: Hugo, Uga, Uģis

Gatavi precēties pat pirmdienā un ceturtdienā

www.jelgavasvestnesis.lv
Pāri, kuri nolēmuši «iestūrēt laulības ostā», nereti izvēlas savu īpašo dienu svinēt kādā zīmīgā datumā. Šogad divi zīmīgi datumi, kuri kopā ar gadskaitli veido saskanīgu ciparu kombināciju, iekrīt septembrī – tas ir 9. septembris (09.09.2019.) un 19. septembris (19.09.2019.).

Šobrīd laulībām 9. septembrī, pirmdienā, kas laulību slēgšanai ir ļoti neierasta diena, pieteikušies trīs pāri, bet 19. septembrī, kas ir ceturtdien, – septiņi pāri. «Laulības pirmdienās slēdzam ļoti reti – pārsvarā bez ceremonijas, jo pirmdiena Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā ir garā pieņemšanas diena, un laulību slēgšana ir tikai viena no mūsu iestādes funkcijām,» skaidro Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietnieks Jānis Meija. Viņš norāda: ir bijuši gadi, kad pāri par kādu konkrētu datumu interesējas jau pusgadu iepriekš, taču šogad nav neviena šāda datuma, kas izraisītu pastiprinātu interesi.

Jāpiebilst, ka pāriem, kuri savu laulību vēlas reģistrēt kādā sev nozīmīgā datumā, iesnieguma par laulības reģistrēšanu Dzimtsarakstu nodaļā jāiesniedz ļoti laicīgi – vēlams vairākus mēnešus iepriekš. Laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā. J.Meija norāda, ka maksimāli vienā datumā var noslēgt ap 12 laulībām ar ceremoniju.

Jāatgādina, ka pērn zīmīgi kāzu datumi bija 8. un 18. augusts – abos datumos reģistrēt laulību Jelgavas Dzimtsarakstu nodaļā bija nolēmuši vairāk nekā desmit pāri.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti