Meklēšanas forma

Krusa 2 °C Lēns vējš, 3.6 m/s no D
Svētdiena, 2019. gada 15. DecembrisVārda dienu svin: Johanna, Hanna, Jana

Gaida dalībnieku pieteikumus festivālā «Mehatrons 2019»

Anastasija Miteniece
Apvienojot tradicionālos Metāla svētkus un Inženieru dienas, no 6. līdz 8. septembrim Jelgavā notiks tehnikas un inovāciju festivāls «Mehatrons 2019». Līdz 20. augustam aicināti pieteikties dalībnieki, kas vēlas popularizēt metālapstrādes nozari un ar to saistītās profesijas, kā arī iepazīstināt ar savu piedāvājumu, – izgudrotāji, uzņēmēji, amatnieki, mākslinieki, kolekcionāri, izglītības iestādes un citi interesenti. Dalība svētkos ir bez maksas.

7. septembrī no pulksten 10 līdz 16 Pasta salā festivāla apmeklētājiem būs iespēja ne tikai vērot robotikas sacensības, bet arī iepazīties ar izglītības iestādēm, kurās apgūst inženierzinātnes, un uzņēmumiem, kuros tās pielieto. Savukārt ātruma un asu izjūtu cienītāji no 6. līdz 8. septembrim sporta kompleksā «Rullītis» varēs piedalīties tehnisko sporta veidu sacensībās – «Prokart» čempionāta 6. posmā, veiklības braucienā, ātruma aplī, mini dragreisā un driftā.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone skaidro, ka «Mehatrons 2019» ir iespēja izgudrotājiem, metālapstrādes uzņēmumiem, amatniekiem, māksliniekiem un kolekcionāriem popularizēt savu piedāvājumu: «No rotaslietām līdz apjomīgām konstrukcijām, tehnikai, veciem un jauniem spēkratiem, darbgaldiem, instrumentiem, izejvielām un materiāliem, lai svētku apmeklētājiem būtu iespēja iepazīties ar metāla plašo pielietojumu mūsu dzīvē, nozarei nepieciešamajām profesionālajām prasmēm un vienlaikus iepazīstinātu plašāku sabiedrību ar savu piedāvājumu.»

Īpaši festivālā aicināti piedalīties izgudrotāji. Šogad katrs dalībnieks varēs ne vien prezentēt savu veikumu, bet arī pieteikt to izgudrojumu un inovāciju festivālā «Minox Zemgale 2019», kurā uzvarētājus noteiks apmeklētāju balsojums. Tāpat sevi prezentēt aicinātas izglītības iestādes un jaunrades centri, kā arī pasākumam 7. septembrī Pasta salā organizatori gaida pieteikumus no ēdināšanas uzņēmumiem.

Pieteikties festivālam var līdz 20. augustam. Uzņēmējiem, amatniekiem, māksliniekiem, kolekcionāriem un ēdinātājiem pieteikumā jānorāda uzņēmuma nosaukums vai vārds, darbības veids, piedāvājums, aktivitātes dalībniekiem, ja tādas plānotas, cik liela platība būs nepieciešama un vai būs vajadzīgs elektrības pieslēgums. Ja ir paredzēta tirdzniecība, tas jāmin pieteikumā – arī tādā gadījumā dalība pasākumā būs bez maksas, bet papildus būs jāaizpilda īpaša anketa. Savukārt izgudrotāji pieteikumā aicināti norādīt savu vārdu, uzvārdu, izgudrojuma nosaukumu, īsu aprakstu, aktivitātes dalībniekiem, ja tādas plānotas, nepieciešamo platību, kā arī to, vai būs vajadzīgs elektrības pieslēgums.

Pieteikums jānosūta pa e-pastu liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv. Jautājumu gadījumā var sazināties ar pasākuma organizatoriem pa tālruni 63012155, 63012169 vai 28342419.

Foto: no «Jelgavas Vēstneša» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru